TÜRK BAYRAĞI VE BİR GAZETECİ…..

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Forumlar Genel Gündem TÜRK BAYRAĞI VE BİR GAZETECİ…..

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ozan
      Katılımcı

eeevveeetttttttttt  arkadaşlar    geldik bu noktaya  sözde  bu  milleti  yöneten sıfatlar  okadar  bilinçli  ve  karakterli  davranıyorlarki  Hrant dink in tabutuna  O  ŞEREFLİ  TÜRK  BAYRAĞINA  sarmak  istiyorlar.

Ve  hepimizin bildiği  ortak  nokta  bayrak  kanunu  O HERSEYDEN  USTUN  KUTSAL  BAYRAK OLAN TÜRK  BAYRAĞI  hangi  hallerde  kimlerin  cenaze  törenlerinde  tanuta  sarılır  hepsini açıklıyor.

Yanlız  bunları  biz bildiğimize  göre  bizi  yönetenlerin  daha  iyi  bilmesi  gerekmiyormu arkadaşlar .

Belkide bu  merhum  gazeteciyi  yakında  ŞEHİT  yaparar  Şehit damgasınıda vururlar  şaşırmam…  :))

Uzun lafın kısası  o bayrağı  cenazesi  üzerinde  taşıyacaksa  önce  hakedecek
      yönetici sıfatında olanlarda  başka  birşey  bulurlar  sanırım TÜRK bayrağı  sıradan bir  bez pacası değil  tabi  anlamını  bilene  !!!!!!

saygılar

ugur
      Katılımcı

evet dostum tahmin ettiğin gibi show tv nin (19.00)akşam haberlerinde programı sunan zatı muhterem meşhur gazeteci için ŞEHİT kelimesini kullandı.

gurkansinel
      Katılımcı

Hrant Dink Türk vatandaşı değilmiydi??  ???

Eren
      Ziyaretçi

ermeni asıllı türk'dü benim bildiğim !!!

kadir aksu
      Katılımcı

Gençler,bu ülke ,bu topraklarda yaşayan,bu ülkenin,kanunlarına saygılı.burada doğmüş,büyümüş veya büyümemiş olsun,ben Türkiyeliyim diyen herkesin.Kürt olsun,türk olsun,ermeni olsun,rum olsun ,çerkez olsun,romen olsun.gürcü olsun,laz olsun farketmez. Şunu bilinki bu ülkede yüzyıllar boyu azınlıklar yaşıyor onlarında vatanları.Tarihi iyi okuyun.Bu ülkeyi sevmek iyi yönetilmiyorsa eleştirmek herkesin hakkı. Uygar dünyada herkes istediği ülkede yaşayabilir gezebilir aşırı milliyetcilik  kardeşce yaşamı zorlar Terör getirir,fikirler tartışılamaz.Hrant Dink de bu ülkeyi seven, Avrupada savunan bir gazeteci .bazılarına göre değil.Ama bir gazeteci hatta bir insan.Türkiyeyi sevmeseydi terkederdi. fikirlerinden dolayı susturulmasımı gerek.Bu gün Uğur Mumcununda ölüm yıldönümü, hep fikir adamları susturulmalımı? Aşırılıklardan,uç fikirlerden kaçının,eleştiri ve fikirlerinizi sivri dille değil,saygıyla yazın.Ozan arkadaş bu ülkeyi herkes başkasından üstün sevemez,ben seviyorum diyede başkalarını  sen sevemezsin diye düşman etmez.Hep birlikte dini,mezhebi,cinsiyeti,dili,milliyeti ne olursa olsun bu ülkede kardeşce yaşamasına bakalım.Ülkemiz güzel,tartışalım,konuşalım,kırgın olmayalım,aşırılıklardan kaçınalım.Bu konunun tartışılmasını bile gerek görmüyorum.

ozan
      Katılımcı

Kadir  bey  temas etmek istediğiniz  noktayı  anladım. 
      rahmetliyi !!!!!   surekli okurmuydunuz  ?
      yoksa  öldurulmesinden  sonra  saatlerce  yayın  yapan  kanallardanmı  tanıyorsunuz.

gecmişi hakkında  hangi  bilgiye  nasıl sahipsiyiz  merak ediyorum .

hıran dink  TÜRKİYE  yi   savunmamıstır   TÜRKİYE  ye  destek olmuştıur . Hırant  dink in  size   ermeni katliami  YAPILMAMAIŞTIR  DEMİYOR.
      Fransanın  almış  olduğu  kararlar  neticesinde  bunu idda  edenlerin  cezalandırılmasını  protesto  etmek  için  TÜRKİYE  nın  yanında  olmustur.

EN BUYUK  SORUN İSE  NEREDE  BİLİYORMUSUNUZ ?

BİR  KAÇ  SAATLİK  BASINDAN  TANILAN  BİR  GAZETECİNİN  TÜRK  BAYRAĞINA  SARILMASI  TEKLİFİNE  BUKADAR   SESİZ  KALINMASI   EĞER  SESSİZ  KALINIP HİÇ BİRSEY  OLMAMIS  GİBİ  YOLA  DEVAM EDİLİYORSA  BENİM AKLIMA  GELEN  YA  BAĞRAĞIN  NE OLDUĞU  BİLİNMİYOR  YADA  KİMERİN  CENAZELERİNE  ÖRTÜLECEĞİ.

yanlış  anlaşılmasın  bu  gazetecinin  öldurlmesinden  zevk almadım almıyorum da .  Ama  bu  işşi  gercekleştirende  sadece  ikitane  TÜRK  kimliği  altında  vatandaşımız  değil . Araştırmalar  sonucunda  Türkiye  Cumhuriyeti sınırları  Dunya  ulkeleri  arasında  encok  gizli servislerin  girip cıktığı  bir  ulke  haline  geldi. (  acaba  dış politikada  uygulanan politika !!!  adı altında  yapılan  çalışmaların bir  ürünümü ? ) 

Bunuda  gectim   tamam  size  katılıyorum bu ülke  üzerinde  yaşayan  herkez  TÜRK_TÜR.  Nereye  kadar  sorusunu  size  sormak istiyorum.

“”  BEN  TÜRKİYE  CUNHURİYETİ TOPRAKLARINDA  YAŞIYORUM BEN TÜRKÜM BU ÜLKEYİ  DOLAYLI  YOLLARDANDA  OLSA  PARCALAMAK  BÖLLMEK  KAOSA  SURÜKLEMEK  İSTİYORUM DİYENLER  OLDUĞU  MÜDDETCE  BUNLARI NASIL  TÜRK OLARAK  SINIFLANDIRIP  İYİ  YADA  KÖTU  Bİ ŞEKİLDE  ÖLDUKLERİNDE  ONLARI NASIL  O  KUTSAL BAYRAĞA  SARABİLECEKSİNİZ  ANLAMIŞ DEĞİLİM…””

EN COKTA MERAK ETTİĞİM  BUNLARI  DUSUNENLER  ACABA  O  BAYRAK  UĞRUNA  VERİLEN  100.000 LERCE  ŞEHİDİMİZİ  HİÇ  DÜŞÜNÜYORLARMI.

KADİR  bey son olarak  sunları  söylemek  istiyorumki  sizin aşırı milliyetcilik  sınırınız  nedir  ki  bu yazılanları  milliyetcilik ile    nasıl  bağdaşlaştırıyorsunuz.  Milliyetciliğin kardeşce  yaşamı  zorlayacağını ve terör  getireceğini  acıkca  yazmıssınız. 
      LÜTFEN  BANA  BU YAZDILARINIZ NEDEN OLABİLECEK  MİLLİYETCİLİĞİN  TANIMINI  YAPARMISINIZ  YANLIŞ ANLAMAYIN  YAOKSA  BENMİ  YANLIŞ  BİLİYORUM  YANLIŞIM  VARSA  BU  SAYEDE  ÖĞRENMİŞ OLURUM ..

saygılarla……

ozan
      Katılımcı

bu arada  arkadaşlar  ellerinde  HEPİMİZ DİNK iz  HEPİMİZ ERMENİYİZ  diyen vatandaşlarımız !!!!  varya  hani , bu  vatandaşlarımız  her hangi bir şehit  cenazesine  gitmişlermi  acaba yoksa  onlarda  sayın belediye  başkanı  gibi kim olduğunu  herkez  biliyor  dağdaki  üç beştane  askerime  kursun sıkan capulcuyamı sehit diyenlerden.

İşin  ilginç yanı  bazı  vekil  ve  bakanların  cenazenn TÜRK  bayrağına  sarılmasını  istedler  teklifi  bile  ilginç  ama  madem  okdar  TÜRKİYE  yi s even  bir  insan  seven bir  topluma  sesleniyordu
            NEDEN  CENAZE  TÖRENİ SIRASINDA  TEK  BİR TANE BİLE  TÜRK BAYRAĞI  YOKTU…

GERCEKTEN  DOĞRU  CUNKU  ONLAR  ERMENİ……

saksu
      Ziyaretçi

ozan bence yanlış konuyu tartışıyorsun, zaten sorduğun soruların cevabını kendin de biliyorsun.
      Ortada sorulması gereken tek soru var? Bir üzücü olay oldu, doğru mu yanlış mı? Cevap belli, bu cevaba kimse itiraz etmez, edemez.
      Şimdi kalkıp ta, ölen bir kişinin peşinden yaşananları eleştirmek yanlış. En azından bu eleştirini bu cenaze konusuyla ilgili kılmak doğru değil. Sen de görüyorsun, yapılan eylemin kime ne yararı oldu, olmadı. Görüşlerini zaten daha önce de yazdın, herkes biliyor. Ancak, ölenin peşinden aynı yaklaşımını tekrar gündeme taşıman bence kimseyi aydınlatmıyor. Bazen susmak ta bir erdemdir.

kadir aksu
      Katılımcı

Ozan kardeş  bazı konuları seninle yüz yüze konuşmak isterim.uzun konular. Ben bu ülkede 1977-1978 yıllarımda ünüverste yıllarında anarşi ile iç içe okudum. Askeri dönemleri yaşadım. Bu ülke vatan,millet,sakarya demekle yükselmiyor. Çalışmakla,herkesin görevini yapmakla,hoşgörü ile yükselir.Gençsin,sabırsızsın,ama olaylara tek yönlü bakıyorsun.Fikirlerini yazman çok güzel,keşke herkes fikirlerini yazsa,tartışılsa,yanlız kişileri kırmadan,ölen kişileri rencide etmeden,insanlara saygılı olarak. Lütfen bu konuyu kapatalım.Hata üzerine hata oluşuyor.Cenazeye katılan  yüzbinlere bile kimlik etiketi vurabiliyorsun. Lütfen yazıların yazarken,siteyi kullanırken daha duyarlı ol.Bir ağabey nasihatı,kırılma ,gücenme. Seninle bu konuları konuşuruz Bizler uygar insanlarız. Selam ve sevgilerimle

ERTEKİN
      Katılımcı

BİR GAZETECİ BİR CİNAYET VE VATANSEVERLİK

1-Başlıkta da görülebileceği gibi sevgiyi cinayetle beslemek sevginin gerçekleğine ters düşmektedir. çünkü sonuçları zarar vermektedir

2-Her devlet kendi varlığını koruyacak gücü kanunlardan alır.dolayısı ile kanunlar ülkelerin bekasının temel taşıdır ve her türlü gücü bu kanunlar çerçevesinde kullanır…ancak güçsüz ve güvenilir olmayan devletlerde kişiler kendi kurallarını uygular kendilerini devletin varlığından  birinci derecede sorumlu tutar .Bu yaklaşım bile bir vatansever için çarpık bir durum çünkü devletine öncelikle kendisi güven duymamaktadır kendini devletten evla görmektedir.

3- sağlıklı ve gerçekçi düşünmenin yolu her şartta doğru ilkeler koymaktan geçer. Bu sebeble konuya başka bir açıdan bakalım.

Farzedelim ozan kardeşim almanyada yaşayan alman vatandaı olmuş bir türk dür ve türk toplumunun okuduğu bir gazete çıkarmaktadır ve yazıları yüzünden aşırı milliyetçi bir alman tarafından öldürülmüştür ve bizdeki benzeri olaylar gelişmiştir. Almanyadaki bir sitede aşağıdaki yazı yayınlanmıştır.

yazının aslı

bu arada  arkadaşlar   ellerinde  HEPİMİZ DİNK iz  HEPİMİZ ERMENİYİZ  diyen vatandaşlarımız !!!!  varya  hani , bu  vatandaşlarımız  her hangi bir şehit  cenazesine  gitmişlermi  acaba yoksa  onlarda  sayın belediye  başkanı  gibi kim olduğunu  herkez  biliyor  dağdaki  üç beştane  askerime  kursun sıkan capulcuyamı sehit diyenlerden.

İşin  ilginç yanı  bazı  vekil  ve  bakanların  cenazenn TÜRK  bayrağına  sarılmasını  istedler  teklifi  bile  ilginç  ama  madem  okdar  TÜRKİYE  yi s even  bir  insan  seven bir  topluma  sesleniyordu
            NEDEN  CENAZE  TÖRENİ SIRASINDA  TEK  BİR TANE BİLE  TÜRK BAYRAĞI  YOKTU…

GERCEKTEN  DOĞRU  CUNKU  ONLAR  ERMENİ……
      Gönderen açık: Dün 09:19:34Gönderen: ozan 

bu arada  arkadaşlar   ellerinde  Ozan Şener iz  hepimiz TÜRK üz diyen (alman)vatandaşlarımız !!!!  varya  hani , bu (alman) vatandaşlarımız  her hangi bir şehit  cenazesine  gitmişlermi  acaba yoksa  onlarda  sayın belediye  başkanı  gibi kim olduğunu  herkez  biliyor  dağdaki  üç beştane  askerime  kursun sıkan capulcuyamı sehit diyenlerden.

İşin  ilginç yanı  bazı alman vekil  ve alman  bakanların  cenazenn ALMAN bayrağına  sarılmasını  istedler  teklifi  bile  ilginç  ama  madem  okadar  ALMANYA  yi seven  bir  insan  seven bir  topluma  sesleniyordu
            NEDEN  CENAZE  TÖRENİ SIRASINDA  TEK  BİR TANE BİLE  ALMAN BAYRAĞI  YOKTU…

GERCEKTEN  DOĞRU  CUNKU  ONLAR  TÜRK……(buradaki türk de bir dışlama ve aşşağılama sezenler oldumu hiç???????)

ozan
      Katılımcı

değerli ağbeylerim ??  burada  tarafımdan acılmıs  olan konu sadece  siyasete  cekildi  benim görduğum  ve  anladığım kadarıyla  yanlış anlaşılmasın yazdıklarım her zaman arkasındayım  demek istediğim şuki 

bu cinayetten inanın  hiç  zevk almadım  aksine  en az  sizler  kadar  uzuldum

üzüntüm neden  : BU  VAHİM  CİNAYET  TÜRKİYE  CUMHURİYETİ toprakları üzerinde  gercekleşmiştir

üzüntüm neden  : BU  CİNAYET SADECE  ERMENİLERE  YADA  ERMENİ SOYKRIM İDDALARININ OYLANMASINA  MUTLAKA  ETKİ EDECEK

üzüntüm  neden  : BU CİNAYET  NEDENSE  BU CİNAYETTEN  UZAKTAN YAKINDAN  İLGİSİ  OLMAYAN BİR  KESİME  BİR  CAMİAYA  MAAL EDİLMEYE  CALIŞIYOR bunu  herkez  anlamıstır  sanırım.

üzüntüm  neden  neyse……

Kadir  abi  dediin gibi  herkez  üzerine  dusen görevi  yapsaydı  su anda  bu halde olmazdık  ama  şuda bir  gercekki !!  bizler  kalemimizi sonuna  kadar  parmaklarımızda sıkarken  kaleme  bu işi  çözmeye  calışırken  bazıları  cıkıyor 
      butun ulusun    Lozan  antlaşması kötu derken
      SERV antlaşması nın  fidanları  sulanıyor…

sayabileceğim  son zamanlarda  gercekleşen bir cok sey  var  kadir  abi  dediğin  gibi bunları  daha geniş bir  zamanda  konusuruz…

saygılarla…….

Levent KIYAN
      Katılımcı

Isterseniz bu Cinayetin Teknik kismini Mercek altina alalim ;

Bir Cenaze Töreni icin bir sehri kilitleyip tüm yasami ASKIYI almayi, Insan haklarina ihlal olarak görüyorum ! Ayni zamanda yabanci Devlet adamlarinin Türkiye ziyaretlerin de de ayni tabloyla karsilasiyoruz, onu da insan haklarini ihlal olarak degerlendiriyorum !

ozan
      Katılımcı

levent abi  guzel  noktaya  değinmissin  ama  bunlar  madalyonun  altta  ve  arkada  kalan yuzunde herkezin göremediği  yerde.  Zaten bu tarz konularda  ya katili  belli  kesime  maal edeimeye  calışıldı  yada  siyaset  olarak  algılandı  bu arada  belirtmek isterimki  bu konudada  yazdıklarımın  arkasındayım…

Bugun  belli bir kesimin  attığı sıloganı  benim cok sevdiğim  taktir ettiğim !!!!!!!!!  başbakanIM !!!!
      bile  doğru bulmazken  neden  halen bunun  doğru  olduğunu  ve  onlar savunuluyor.

VE  SON  SÖZ  OLARAK  EBET MÜDDETİ DEVLETİN EBET MÜDDET SAVAŞCISI VE BEKCİSİ OLARAK

DERİMKİ….

Ben Ozan ŞENER im ,kanım TÜRK, soyum TÜRK, dinim İslam, bugünüm TÜRK, ruhum TÜRK, duruşum TÜRK, bakışım TÜRK, TÜRK oğlu TÜRK' üm. Hepimiz Ermeniyiz diyenlere duyurulur. HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ, BİR ERMENİ ÖLDÜ, ONBİNLER YÜRÜDÜ. HER YIL ONBİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ. HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ

saygılarla….

erkan şinel
      Katılımcı

konu maksatını ve tartışma zeminini kaybettiği için yönetici tarafından kilitlenmiştir.

saygılarımla;

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘TÜRK BAYRAĞI VE BİR GAZETECİ…..’ konusu yeni yanıtlara kapalı.