O D U N

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Levent KIYAN
      Katılımcı

ODUN, Yaya Gecidinde karsidan karsiya gecmek istiyen yaya topluluguna durarak yol veren otomobil sürücüsüne arkadan korno basan ve küfür eden sürücüye verilen sifattir !

Bu tanimlamaya katiliyormusunuz ?

Böyle Odunlarla karsilasdinizmi ?

ERTEKİN
      Katılımcı

Bizde karşıdan karşıya geçen yayalara yol veren kimse olmadığı için böyle odunlarla pek karşılaşmıyoruz ;) bizdeki odunlar daha farklı …örneğin: 2. şeritte seyir halindeyken birden durup adres sormak :D

yasemin
      Katılımcı

ya odun diyorsunuz
      insanlardan bahsediyorsunuz ya bu nee ???

gurkansinel
      Katılımcı

okuduğum şehir olan Ordu'da bunun örnekleri çook , dönüş yapacak araçlar ne sinyal verir ne hız keser ne de korna çalar.

Levent KIYAN
      Katılımcı

Bir ODUN hikayesi daha;

ara yoldan, ana yola cikmak icin beklemedesiniz firsat kolluyorsunuz,ana yolda yaklasan bir araba var, geliyor burnunuzun dibinden sizin bulundugunuz yola sinyal vermeden giriyor, sizde o arac düz gidecek diye bosuna beklemis oluyorsunuz.

Levent KIYAN
      Katılımcı

Ne o yaa ! bu ara ODUN la karsilasmiyormusunuz ?  ::)

saksu
      Ziyaretçi

Konu başındaki tanımlamaya katılayım katılmasına da, pek öyle olmuyor. Ya siz kendiniz yolun boşalmasını bekleyip karşıya geçeceksiniz, ya da beraberinizde 8-10 kişi birikip toplu halde risk alıp araçların yavaşlayıp durmasını beklemeden yola girerek sürücülerden emrivakiyle yol izni alacaksınız. Bu biraz riskli, ben bir kez 4.Levent durağından Gültepe giden yolda 10-15 kilometre hızla akan tek şeritli yolda birinin durup bana yol vermesini bekledim, ama 10-15 araçtan fazlası geçti olmadı, bende bayan olduğu için kibar olduğunu düşündüğüm araçtan karşıya geçiş iznini kendi kendime aldım, ama bayan sürücü 7-8 metre önünde yola girip karşıya geçip onun durmasına neden olduğum için kızmıştı, erkekler gibi ilginç bir durum, cinsiyet ne olduğu da önemli değil sürücünün.

ODUN demesemde niteleme için, odun belki hafif olabilir, kimi sarı taksi şoförleri önde bekleyenleri taciz etmek için, DAAN DAAN standart üzeri ses çıkaran kornalara bastı mı acaip rahatsız edici oluyor. Ne de olsa durağa yetişip müşteri alacak, müşteriyi bırakıp başkasını alacak azıcık para kazancak kendi, tabii kendi dışındaki kimseler ne der ne düşünür onun için hava hoş. Sürücülüğü meslek olarak yapanlar ayda yılda bir sürenlerden daha iyi değil kurallare saygıda…

Levent KIYAN
      Katılımcı

Aslinda millet Türkiye'de Orman kalmadi diye yakiniyor ama, bu ODUNlar nerden cikiyor?

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.