Biz Neyiz ?

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Levent KIYAN
      Katılımcı

Duymussunuzdur;

gezilecek KADIN vardir, evlenilecek KADIN vardir

erkeklerde de

gezilecek ERKEK vardir , evlenilecek ERKEK vardir

simdi soruyorum, biz Neyiz ? :D :D

lubimaya
      Anahtar yönetici

valla abi sizi bizi bilmem ben herkes kendi fikrini düşüncesini gayette iyi bilir.
      Bu zamana kadar dediğiniz gezilecek erkek vasfına bi türlü erişemedik.
      Belkide o yüzdende hep geride kalan biz olduk.
      Benim düşüncem ne olursa olsun insanlar samimi olmalı birbirlerine.

Levent KIYAN
      Katılımcı

70 li yillarda kizlar solcularla gezer sagcilarla evlenirlerdi ! :D :D

simdi nasil, onu bilmiyorum , onuda sizler söyleyin bizler ögrenelim  :)

ilknur
      Katılımcı

tamamen zıt fikirlerde olmamak gerekir benim fikrime düşünceme yakın olması gerekir öncelikle onun dışında ,beraberken eğlenebilmek ,herşeyi konuşabilmek, eleştirip eleştirilebilmek, kavga dahi edilse elele tutuşabilmek, saygı duyabilmek  ve saygı duyulmak, tabiki sevmek ve sevildiğini h,issetmek belkide en önemlisi inanmak ve güvenmek istiyor artık kadınlar en azından benim için öyle

ve bulduğumdan eminim o insanı  ;)

lubimaya
      Anahtar yönetici

tamamen zıt fikirlerde olmamak gerekir benim fikrime düşünceme yakın olması gerekir öncelikle onun dışında ,beraberken eğlenebilmek ,herşeyi konuşabilmek, eleştirip eleştirilebilmek, kavga dahi edilse elele tutuşabilmek, saygı duyabilmek  ve saygı duyulmak, tabiki sevmek ve sevildiğini h,issetmek belkide en önemlisi inanmak ve güvenmek istiyor artık kadınlar en azından benim için öyle

ve bulduğumdan eminim o insanı  ;)

;D keşke bizde bulabilsek…

saksu
      Ziyaretçi

Bu konuda ikilinin arasındaki ortak yönlerin korelasyonuna ilişkin bir iki şey yazayım.
      Bir kitaptan alıntı, daha önce bahsettiğim 3. şempanzeden. Kesin rakamları akşama yazayım.

Levent KIYAN
      Katılımcı

1) Insan, sevdigi (anlasdigi) insani bulmaz ! karsilasir !

2) öyle olsun böyle olsun kriterleri olmaz, karsilasdigin an, is zaten BITMISTIR ! ( o kadar ! )

3) o andan sonra, Sizin bir araya gelmenize kimse (Taner KARAKAYA bile) engel olamaz !  :D

4) uyyy cokmu konustum, acikmi veriyorum ?  :-[

taner_karakaya
      Katılımcı

abi fazla konuştun bana laf sokma zaralı sen çıkarsın :D :D :D :D
      gol yersin faln yani :D :D :D :D

taner_karakaya
      Katılımcı

levent abi sana bişey sorcam senin babanın ismi ney ??????

saksu
      Ziyaretçi
      J.Diamond, Third Chimpanzee, sayfa 101 wrote:
      How We Pick Our Mates and Sex Partners
      If you measure enough things about enough couples, here is what you'll find. Not surprisingly, the highest correlation coefficients-typically around +0.9-are for religions, ethnic background, race, sociaeconomic status, age, and political views. In other words, most husbands and wives, prove to be of same religion, ethnic background, and so on. Perhaps you also won't be surprised that the next-highest correlation coefficients, usually around +0.4, are for measures of personality and intelligence, such as extraversion, neat-ness, and IQ. Slobs tend to marry slobs….
      ……….
      Coefficients for physical traits are on the average +0.2 not so high as personality traits (+0.4) or religion (+0.9), but still significantly higher than zero.
      …………
      In short, like tends to marry like.
      Yukarıdaki yazı bir kitaptan alıntı. Eşlerimizi ve cinsel partnerleri nasıl seçerizin araştırılması.
      Özetle, insanlar eşlerini +0.9 korelasyon katsayısıyla (yani yüz çiftin 90 ı oranında neredeyse) aynı dinden, aynı etnik kökenden, ırktan, sosyo ekonomik statüden, yaş ve politik görüşten seçermiş. Başka bir deyişle kocalar ve karıları aynı dinden, etnik kökenden v.b olurmuş.
      İkinci en yüksek korelasyon katsayısı genellikle +0.4 civarında olan kişilik ve zekilik, örneğin dışadönüklük, düzenlilik ve IQ. Sloblar (serseriler vb.) sloblarla evlenirmiş…

Fiziksel özellikler için ortaya çıkan katsayı +0.2 kişilik katsayısı (+0.4) veya din katsayısı (+0.9) kadar büyük değil, fakat hala sıfırdan önemli derecede yüksek.

Özetle, birbirine benzeyenler birbirleriyle evlenme eğiliminde..
      Şimdi diyen çıkar, biz bunları zaten biliyorduk. Ama bilimsel bir çalışmayla sonuçların görülmesi de önemli…

Taner bence yesilyurt soyağacına bak oradan çıkarırsın baba adını.

Levent KIYAN
      Katılımcı

levent abi sana bişey sorcam senin babanın ismi ney

Diskretion !

Ertekin KARAKAYA ya sor , o Sana söyler !

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.