19. Mesudiye Kurultayı Yapıldı

Yerel yönetimlerin demokrasi anlayışına en güzel örnek olarak gösterilen 19. Mesudiye Kurultayı Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı.

Kurultay öncesinde Mesvak tarafından Toplu Sünnet Organizasyonu, Melet Irmağı Temizleme Projesi ve Geçmişten Geleceğe Mesudiye Tarihi Paneli gerçekleştirildi.

Büyük katılımın sağlandığı kurultaya, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi GÜLER, Vali Vekili Adem YILMAZ, Ordu eski Valisi Mustafa MALAY, Kaymakam Rıza GENÇOĞLU, Milletvekili Rahmi GÜNER, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Mahmut EVKURAN, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk KEFELİOĞLU, Mesvak Başkanı Dt. Muhittin AKSU, Mesvak Onursal Başkanı Dr. Aydın ÖZGÜL, Mesvak Kurucu Başkanı Yaşar CELEP ve Mesvak Yönetimi‘nin yanı sıra belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Pof. Dr. Aziz EKŞİ’nin yaptığı Kurultay’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kurultayda önce Mesudiye’nin gelişmesine katkı sağlayanlara ve başarılı öğrencilere teşekkür plaketi ve ödül verildi. Daha sonra değerlendirme toplantısında alınan kararlarının okunmasının ardından gündem önerileri bölümüne geçildi.

Birçok önerinin verildiği kurultayda öneriler 8 başlık altında toplandı. Eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, enerji, kadastro ve çevre-çöp gibi gündemlerin belirlendiği kurultayda karşılıklı fikir alış verişlerinde bulunuldu.

Öte yandan kurultayda, Ordu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat ÖZ tarafından “Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesi” nin son durumu hakkında barkovizyon eşliğinde bilgi sunumu yapıldı.

Öğleden sonraki bölümde Mesvak, Megev ve ilgili az sayıdaki izleyici tarafından izlenen Kurultay sona erdi.

Kaynak : mesvak.org.tr