Mesvak Melet Irmağını Temizledi

Mesvak Melet Irmağı Temizleme Projesi sloganıyla sembolik olarak Melet Irmağını temizledi.Mesvak Yönetimi 19. Mesudiye Kurultayı Etkinlikleri çerçevesinde Melet Irmağı’nda sembolik temizlik yaptı.

Mesvak Mesudiye Çevre Gönüllüleri amblemiyle Özel tişörtleri, şapkaları ve çizmeleri ile ırmak boyu atılan atıkları temizlediler.

Ordu’nun içme suyunu karşılayan Melet Irmağı içler acısı durumda. Mesudiye’de ne kadar atık varsa ırmak boyuna atılmış.

‘Temizlik imandandır’ diyen bir medeniyetin evlatları bunu nasıl yaparlar anlamak maalesef güç. Esnafı, işçisi, köylüsü vs. maalesef ilgisiz. Bu durum Kurultay’da da aynı. Mesudiyeli gurbetçiler aman Mesudiye kalkınsın diye bin km.den geliyor çırpınıyor birşeyler yapalım diye, maalesef ilgilenmesi gerekenler seyrediyor. Durumun bir sosyolog tarafından incelenmesi gerekiyor zannımca. Tabii sosyolog kafayı kırmazsa

İşte bu duruma dikkat çekmek için MESVAK bu Kurultay’da dikkat çekmeye çalıştı. Mesudiye Çevre Gönüllüleri ile Irmağa daldı. Bu etkinliğe Dünya Bası Konseyi Başkanı Oktay EKŞİ, Mesudiye Kaymakamı Rıza GENÇOĞLU, Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL, Yeşilce Belediye Başkanı Fevzi ÜNAL, Üçyol Belediye Başkanı Aydın GÜNDOĞDU, ÇPL Müdürü Ömer ÖZDEMİR, Yibo Müdürü Atilla ARICAN ve Mesudiye’nin en büyük çevrecisi Onur OKUTAN destek verdiler

Mesvak destek veren çevreye duyarlı insanımıza binlere teşekkürler. Ayrıca vatani görevine on gün sonra gidecek kardeşimiz Onur OKUTAN’a başarılar diliyor, vatani görevini bitirip MESVAK’taki hizmetlerine devam etmesini temenni ediyoruz.

Yaşar CELEP
Mesvak Editörü