Yöre Dansları Gece Düzenliyor

Derneğimiz üyelerinden Özgen AKSU’nun kurduğu Yöre Dansları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 9 Ocak 2011 Pazar günü 14:30’da Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde hedeflerini gerçekleştirebilmek için bir yardım gecesi düzenliyor.

YÖRE DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULUBÜ DERNEĞİ’NİN SİZ DEĞERLİ DOSTLARIMIZA ÇAĞRISIDIR.

 

Yöre Dansları Gençlik ve Spor Kulubü Derneği (Yazının ilerleyen cümlelerinde “YÖDADER” kısaltmasıyla kullanılacaktır) 2005 yılında doğmuş ve tüm Türkiye halkını şöyle selamlamıştı :

” Yöre Dansları Gençlik ve Spor Kulubü Derneği Türkiye’nin tüm kültürel değerlerini içinde barındırarak kültürlerarası etkileşim yaratacak ve gerek yurtiçi gerek yurtdışında kolektif bir biçimde ürettiği değerleri paylaşıma sunarak insanlığa zengin bir arşiv sunacaktır.”

Aradan geçen yıllar bu iddiayı doğruladı ve her yıl yüzlerce insan YÖDADER çatısı altında birleşerek farklı kültürleri öğrendi, öğretti ve üretimlerini sergiledi. Bu çatının harcında “emekten yana, hakça, barış ve kardeşlik içinde yaşamak mümkün” düşüncesi vardı.

Beş yıllık zaman dilimi içerisinde Türkiye’nin farklı şehirlerine ve dünyanın farklı ülkelerine sayahat edilerek bu düşüncenin yaygınlaşması sağlandı. İlk başta “dans” ile başlayan yolculuğumuza daha sonradan tiyatro ve müzik de dahil oldu.

Bununla da kalınmayıp dernek bünyesindeki gönüllü insanların katkısıyla her yıl onlarca öğrenciye okul dersleri verildi ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Her daim çıtayı biraz daha yükseltip dernek bünyesine farklı sanatsal, kültürel etkinlikleri dahil ettik ve ellerimizi daha fazla insana uzatmayı hedefledik. Ve bugünlere geldik.

Şimdi ise dernek yönetimi ve dernek gönüllüleriyle ortak alınan kararla YÖDADER’i bir “sosyal yaşam merkezi”ne dönüştürmek var sırada. Sosyal yaşam merkezi projesiyle dernek mekanını daha büyük bir alana taşımak gerecektir.

Planladığımız yeni merkezimizde dans, müzik, tiyatro kursları ve okul dersleri verilmeye devam edilecektir. Bunun yanı sıra haftalık film gösterimleri, söyleşiler, tango günleri, müzik dinletileri, doğaçlama tiyatro günleri de planladıklarımız arasındadır. Kurslarımıza eklenecek olan bir diğer isim ise “pilates”.

Hedef; yeni kurulacak olan sosyal yaşam merkezini haftanın yedi günü insanların kullanımına açmak ve birlikte yaşama kültürünü sağlamaktır. İşte bu noktada devreye siz değerli dostlarımız giriyorsunuz. Derneğimizin giderleri kurs ücretleri, bağışçılar ve de düzenlenen dayanışma gecelerinden sağlanıyordu.

Yeni planımızı gerçekleştirebilmemiz içinse daha fazla yardıma ihtiyacımız olacak. Yardımlarınızı ister bağış olarak ister bir yıl içerisinde çeşitli kurslarımızdan yararlanarak Sosyal Yaşam Merkezi’nin bir yıllık üyelik ücreti olan 1500 TL’yi peşin vererek yapabilirsiniz.

Maddi ve manevi destekleriniz projemizin gerçekleştirilmesini hızlandıracak ve değerlerimizi daha çok insanla buluşturmamızı sağlayacaktır.

YÖDADER saflarında bizimle birlikte yürüdüğünüz ve düşümüze bir tuğla da siz eklediğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

YÖRE DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULUBÜ ADINA;

Dernek Başkanı

Özgen AKSU