Yeşilce’ye Nüfus Desteği

Yeşilce nüfusunun azalmasına kayıtsız kalmayan Yeşilce ve Yeşilyurtlular, 15.10.2011 tarihinde saat 16:00’da Çiğdem İlköğretim Okulu önünden otobüsle Yeşilce’ye hareket ettiler.

Amaçları Yeşilce nüfusuna katkı sağlamak olan 27 kişilik kafile Yeşilce’ye 16.10.2011 tarihinde saat 11:00 ulaştı. Mesudiye içinde yapılan altyapı çalışmalarından ötürü Mesudiye’ye girişte sıkıntı çeken vatandaşlarımız yolun uzun süre açılmasını beklediler ve otobüsten inerek Mesudiye içine kadar yürüdüler.

Yeşilce Belediyesi’ne ait minübüsle Yeşilce’ye ulaşan vatandaşlarımızın eşyaları ise akşam üstü yolun açılmasının ardından otobüsle Yeşilce’ye ulaştı.

Belediye Başkanımız Feyzi Ünal İstanbul’dan Yeşilce’ye gelen hemşerilerini bizzat karşılayarak onlara hoşgeldin dedi ve Karabulu’da organize edilen yemeğe davet etti.

Karabulu’daki yemekte çoşku, sevinç ve birliktelik sergileyen Yeşilce ve Yeşilyurtlular akşam üstü evlerine dönerek sevdikleri ile hasret giderdiler.

17.10.2011 Pazartesi sabahı saat 08:00’de Belediye Meydanında buluşan kafile otobüsle Mesudiye’deki Nüfus Müdürlüğüne ulaşarak adreslerini Yeşilce olarak beyan etti.

Mesudiye’deki işlemlerin ardından yola koyulmaya hazırlanan Yeşilce ve Yeşilyurtluları Mesudiye çıkışındaki yol çalışması süprizi bekliyordu. Otobüsün hem yük hemde yolcu olarak dolu olması çalışma yapılan yerden geçememesine neden oldu. Mesudiye o kadar büyük bir yer ki olay yerine gelmeleri 2 saat sürdü. Ekiplerin çalışmaları ile 2 saat gecikmelide olsa yola çıkılabildi.

Bu arada Mesudiye’de altyapı çalışmalarından ötürü 1 haftadır suların kesik olduğu bilgisinide aktaralım. Vatandaşlar bidonlar ve tankerlerin getirdiği sularla hayatlarını devam ettiriyorlar. Umarız biz İstanbul’a dönmeden suları bağlanmıştır.