Mesudiye’ye 2023 Projesi

Ordu Valisi Düzgün: “Mesudiye kurultaylarına ilave olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıldönümü olan 2023’te Dünya Demokrasi Forumu’nun Mesudiye’de gerçekleşecek olması gerçekten çok güzel düşünülmüş bir proje” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 18’inci Mesudiye Kurultayı ile Mesudiye’de düzenlenecek olan Dünya Demokrasi Forumu 2023 Projesi’nin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Altıhan Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, şehir dışında yaşayanMesudiyelilerin kendi ilçe ve bölgesine çıkmasının büyük bir vefakarlık örneği olduğunu söyledi. Dünya Demokrasi Forumu’nun Mesudiye’de yapılacak olmasının düşünülmüş güzel bir proje olduğunu belirten Düzgün, “Mesudiye kurultaylarına ilave olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıldönümü olan 2023’te Dünya Demokrasi Forumu’nun Mesudiye’de gerçekleşecek olması gerçekten çok güzel düşünülmüş bir proje.

Bu forumların, kurultaylardan elde edilen tecrübe ile çok kolay bir şekilde düzenlenebileceğini düşünüyorum” diye konuştu. Dünya Demokrasi Forumu’na kadar bölgedeki konaklama tesislerinin yeterli sayıya ulaşacağını ifade eden Düzgün, “O tarihe kadar bölgede daha çok konaklama tesisinin yapılacağına inanıyorum” diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi’de Ordu Üniversitesi’nin katkısı bağlamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Yılmaz’dan bazı beklentilerinin olabileceğini vurgulayarak, Dünya Demokrasi Formu’nun,Mesudiyedeki Meslek Yüksek Okulu’ndan en iyi şekilde istifade edebileceğini kaydetti. Toplantıya, Belediye Başkanı Seyit Torun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Yılmaz, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile kurum yöneticileri katıldı.