Yeşilce’de Açılışlarla Anneler Günü Kutlaması

Daha önce bir kez ertelenen Kadınlar Günü etkinliği ANNELER GÜNÜ ile birleştirilerek 14 Mayıs – 16 Mayıs tarihlerinde Yeşilce’de kutlandı. Ankara ve İstanbul’dan ayrı ayrı gelen Yeşilceliler kalabalık konvoylarla karşılandılar.Cumartesi sabahı Muzo Restaurant’ın sahibi Muzaffer BENLİ misafirlere çorba ikram etti.Daha sonra davul zurna eşliğinde eğlence başladı.Yeşilceliler doyasıya oyun oynayarak vakit geçirdiler.

Daha önce bir kez ertelenen Kadınlar Günü etkinliği ANNELER GÜNÜ ile birleştirilerek geçtiğimiz haftasonu Yeşilce”de kutlandı.Ankara ve İstanbul”dan ayrı ayrı gelen Yeşilceliler kalabalık konvoylarla karşılandılar.Cumartesi sabah Muzo Restaurant’ın sahibi Muzaffer BENLİ misafirlere çorba ikram etti.Daha sonra davul zurna eşliğinde eğlence başladı.Yeşilceliler doyasıya oyun oynayarak vakit geçirdiler.

Daha sonra seri açılışlar gerçekleştirildi. İlk önce Yeşilce Şükrü DEMİRCAN Meydanı”nda bulunan ve yapılan çevre düzenlemesi ile yenilenen Atatürk Büstü”nün açılışı gerçekleştirildi.Daha sonra geçtiğimiz ay hizmete giren Yeşilce Pide ve Lahmacun Salonu”nun açılışı gerçekleştirildi.Açılışa katılan Yeşilcelilere pide lahmacun ayran ikram edildi.
Belki de günün en büyük süprizi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’in jestiydi.Yeşilce Belediyesi”ne Nüvit DEMİRCAN ile bir makam otosu gönderen Şükrü GENÇ Yeşilce sevgisini bir kez daha gösterdi.

Son açılış belki de en görkemli olanıydı.Tekin KOÇ”un Söğütlü Bahçe Alabalık Tesisi sezon açılışını gerçekleştirdi.
Tesisine bir de fırın yaptıran Tekin KOÇ artık kiremitte alabalık,tavuk,kırmızı et,köfte çeşitleriyle de Yeşilcelilerin hizmetinde olacak.

Aldığı tavuklarla kene belasına karşı da meydan okuyan Tekin KOÇ’u bu nefis mekanı için tebrik ediyoruz.
Cumartesi Gecesi Yeşilce Sönmez Yılmaz Öğrenci Yurdu bahçesinde yemek yenildi.
Geceye katılanlar orkestra ve davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.

Pazar Sabahı da Yeşilceliler yayla yolcusuydu.Belediye araçları Yeşilcelileri yaylaya taşıdı ve Kavaklıkbaşında piknik ateşleri yakıldı.Sabah kahvaltısını yaylada muhteşem bir havada yapan Yeşilceliler kendilerini meydana atarak oyunlar oynama başladılar.

Daha sonra da doğa keşfedildi;çiçekler toplandı…

Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi ÜNAL ve Muhtarımız Mustafa DEMİRCAN masaları dolaşarak güne renk kattılar.

yesilce.com – Barış ERİÇOK