Yeşilce Kadınlar Derneği Gezisi

Yeşilce Kadınlar Derneği ve Yeşilce Belediyesi’nin organize ettiği Sivas-Kayseri-Kapadokya gezisi yoğun katılımla harika geçti.

02 Ekim 2010 Cumartesi sabahı erken saatlerde yola çıkan ekip Tödürge Gölü’nde mola verdi. Azıklarını çıkartan kadınlar masaları doldurdu.Daha sonra Sivas’ta Kongre Müzesi gezildi.Medrese vb tarihi mekanlar görüldü ve Madımak Oteli’ne kadar şehir turu atıldı. Şarkışla’da Aşık Veysel’in köyü gezildi ve müze ziyaret edildi.

Daha sonra Kayseri’ye gidilip mantı yenildi. Yeşilce Turizm Otelcilik Programı’ndan mezun olan ve halen Kayseri Asberlin Oteli’nin yöneticisi olan bir öğrencimiz otelin teras katında çay ikramı kabul edildi. Sonra ise Ürgüp Öğretmenevi’nde bir gece konaklandı.

Ertesi sabah erkenden Kapadokya’ya geçilerek peribacaları,şarap mahsenleri gezildi.Bolca hediyelik eşya ve şarap alan kadınlar herkesi şaşırttı. Bir ara coşan ve Malatya ili tabelasını görünce “Haydin Malatya’ya gidek;bidaha mı gelecük buralara” diyen kadınlarımız neyse Kayseri de güzel burayı da gezelim diyerek tekrar Kayseri’ye döndüler ve Yeşilce mezunu öğrencimizin rehberliğinde şehrin önemli noktalarını gezidiler. Talas dağına da çıkan ekip pazar akşam saatlerinde Yeşilce’ye doğru hareket ettiler.

 

Özlem ERİÇOK Yeşilce Belediyesi