Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi Ünal Derneğimizi Ziyaret Etti

Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi Ünal, Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği lokalimizde Yeşilyurtlular ile bir araya gelerek bilgilendirmelerde bulundu. Başta adrese dayalı nüfus sistemi hakkında bilgiler veren Başkan Ünal, Belediye’nin diğer hizmetlerinden de bahsetti.

 

 

Dernek Başkanımız Ertekin Karakaya açılış konuşması yaparak sözü Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi Ünal’a bıraktı. Başkan Ünal İstanbul’da oluşunun nedeni olarak, İstanbul’daki derneklerin, spor kulüplerinin bir arada olduğu bir konfederasyon oluşumunun düşünüldüğünden bahsetti.

 

Adrese dayalı nüfus sistemine değinerek 1300’lerde olan 2300’e çıkmış fakat hatalı olan bildirimler neticesinde yine nüfus düşük kalmıştır. Kıyandan bakılınca Yeşilyurt’a hayran kalınıyor… Boya projesinde meydana gelen aksaklıklar üzücü… Bu tartışmaların artık son bulması lazım.

2296 nüfus geçen yıl… Adrese dayalı nüfus sayımında mahkemeye şikayet eden kişilerden bahsetti. Nüfusun artması çok önemli. Hizmetlerin kesintisiz devamı için dedi.

Saatsiz su kullananlara izin vermeyeceğini belirten Ünal, Eğircesu’dan su alınarak takviye yapılacağını söyledi…

Yol Çalışmaları… Beyağacı’na kadar asfaltlandı. Zile yaylasına kadar asfaltlama devam edecek. Etüt proje programına dahil edildik. Konacık yolu üzerinde evlerin mani olduğu yol düzenlenecek.

Mesudiye’de yurt sorunundan dolayı Muhasebe öğrencileri Yeşilce’de okuyordu. Mesudiye’de Yurt açılışı yapıldı. Eski kilise binası yenilendi. 41 öğrencimiz geçen yıl 130 kadardı. Mutlaka bir bölümün Yeşilce’de olması konuşuldu. Eski Yeşilce Karakol binası 25 yataklı misafirhane düşünülüyor.

Türkiye Demokrasi Formu 2013 yılında Mesudiye’de yapılacak.

Fırın yapımı devam ediyor, önümüzdeki yıl tamamlanacak.

Kanalizasyon sorunu bitti.

Hedef Yeşilce’yi kalınacak bir yer haline getirmek…

Bin günde Bin gölet projesi kapsamında Eğricesu Projeye dahil edildi.

Baki Aksu söz aldı; yaptığınız çalışmaları görmekteyiz. Sayımdaki başarısının sebebi, birinin bu iş için atanması ve Dernek çalışmaları etkili olması idi. Bu yıl için İstanbul’da görevli bir arkadaş olmalı… dedi.

Toplantı karşılıklı konuşmaların ve çay ikramının ardından son buldu.