YÖre DAnsları DERneği Piknik Şöleni Yapıldı

YÖre DAnsları DERneği Piknik Şöleni Yapıldı…

Sapanca’da yapılan Yöre Dansları Pikniğine 150’den fazla kişi katıldı..

 

Piknik alani

 

Oyunlar, danslar gibi etkinliklerle dolu dolu geçen piknik sonrası bilgi edinmek ve foto galerisine göz atmak için haberin devamına tıklayın.. 

 

Forumda bu konu

 

YÖre DAnsları DERneği Piknik Şöleni Yapıldı…

 

Başta Özgen Aksu, Hilal Öztürk, Ezgi Arslan, Özkan Özaltun, Orhan Kasım Kamburoğlu, Özgür Aksu, Erdem Halaza ve diğer gönüllü katılımcılarla 2005 Ağustos ayında kurulan Yöre Dansları Gençlik ve Spor Klübü Derneği 2. pikniği 24 Haziran 2007 tarihinde, Sapanca gölü kenarındaki Yıldız Et Mangal Alabalık Aile Çay Bahçesinde yapıldı (Tel: 0264 582 87 16, Rüstem Paşa Mah. Lojmanlar Sok. Aragül Mevkii Sapanca/SAKARYA).

 Piknik Alani  

Pikniğe 2 adet otobüs 1 adet çift kabinli kamyonet ve birden fazla özel otoyla 150’ye yakın  kişinin katıldığı görüldü. Yesilyurt.org ailesi olarak bizlerde pikniğe katılarak eğlendik hoşça vakit geçirdik, küçüğü büyüğü, genci yaşlısı herkes oynanan oyunlara az çok katıldı. Pikniğin bir şaşırtıcı ve sevindirici yanı dernek tarafından piknik alanına 1. Gecede kullanılan ses sistemini getirilip kurulması ve müzik yayını yapılmasıydı. Şölendeki gösterilerin neredeyse hepsinin piknik alanında kostümsüz halde oynandı desek abartı olmaz. Güzel bir organizasyon, tebrikler.. Ama geciken ekmekler konusundaki küçük sorun hariç..

   

PİKNİK

Çeşitli yaş gruplarındaki kadın erkek yarışmacıların oluşturduğu takımlar arasında eğlence etkinlikleri yapıldı. Oyunlar oynandı. Derneğin getirdiği sesli yayın sistemi yarışmaları idare etme ve katılımcı bulup ikna etmede oldukça faydalıydı.

Yapılan etkinlikler: 

– Halat çekme yarışmaları

– Çuval yarışları

– Sandalyeye oturarak balon patlatma yarışı

– Yoğurt yeme yarışması

Ama nedense bu yarışmaları kazananlar hiç ödül almadı, yada hep berabere bitti, yada hep Yöre dansları kazandı.. Sebebi şu olmalı ödül verilmediğinin, çok fazla sayıda yarışma olduğundan ödül yetmezdi vermeye..

 

Göle dogru 

 

Eğlence etkinlikleri, yemek yeme, çay içme, mangalla uğraşma işleri dışında, yapılan müzik yayını ile danslar edildi, çeşitli yörelerin halk oyunları dernek üyelerince de icra edilerek gösteriler yapıldı..  

 

Oyunlar

 

Piknik manzaraları arasında hamakta dinlenenler, bir iki salıncaklı koltukta sallananlar, su bisikletinde Sapanca gölünde kısa bir tur atanlar, voleybol vb top oyunları ile ter atanlar da sayılabilir.

 

Sakarya Sapanca yöresinden gelen 2 yerel basın temsilcisi dernek başkanı Özgen Aksu ile röportaj yaptı, etkinlikleri görüntüledi.

 

Akşam üzerinde yemek sonrası başlayan oyunların peşinden piknik alanı girişine bir gelin damat gelip yemek masasına oturdular girişte. Sesli yayın sistem ile kendileri gelen davet üzerine gelip oyunlara katıldılar, bu arada mikrofonu eline alan Otobüsün kaptanı Cihan Şinel çifte moral vererek müziğe tempo tuttu. Damat Özkan Özaltun’a 20 YTL oyun bahşişi verdi.

 

Daha sonra dernek tarafından yapılabilecek etkinliklere katılım ve diğer taleplerle ilgili bilgi toplamak için formlar dağıtıldı.. Doldurulan formları masa masa dolaşarak gelenlere hatırını soran dernek başkanı ve üyeleri topladı.. Formlarda özellikle Belli yaş grupları için kurslar ve gezi planları yer almakta. İlgilenenlerin dikkatine..  

 

Piknik sırasında çok sayıda kişi tarafından fotoğraflar videolar çekildi. Kendim ve arkadaşımın fotoğraf makinesinde çekilen foto videolardan seçtiğim fotoğraflardan bir resim galerisi hazırladım. http://yodader.yesilyurt.org/ adresinden  galeriye ulaşılabilir.

 

Düzeltme vb herhangi bir istek olursa saksu@yesilyurt.org adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

 

Yöre Dansları derneğine, pikniğe katılan emeği geçen herkese teşekkürler..

 

Gelecek senenin Şöleni ve Pikniğinde tekrar buluşmak dilekleriyle..