Oktay Ekşi için YKDD’den Açıklama

İstanbul Yeşilceliler Kültür ve Dayanışma Derneği, yesilce.com üzerinden bir açıklama yaparak, Mesudiye üzerinde yok sayılamayacak emekleri bulunan sayın Oktay Ekşi’ye tüm Mesudiyeliler adına istifa çağrısında bulunan sivil toplum yetkililerini kınadıklarını ifade ettiler.
Mesudiye üzerinde yok sayılamayacak emekleri bulunan sayın Oktay Ekşi’ye tüm Mesudiyeliler adına istifa çağrısında bulunan sivil toplum yetkililerini (!) kınıyoruz.

Oktay Ekşi’yi “köşene çekil anılarını yaz” şeklinde, son derece saygısız bir üslupla istifaya davet edenleri ve toplumun nabzını düşürmeleri gerekirken ateşi bizaat körükleyenleri tarih affetmeyecektir.

Kimler tarafından, hangi dönem, ne şekilde karar alındığı muamma olan ve sanki tüm Mesudiyeliler’in ortak bildirisiymiş gibi kamuoyuna sunulan bu bildirinin arkasında Yeşilceliler Kültür ve Dayanışma Derneği yoktur.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.

İstanbul Yeşilceliler Kültür ve Dayanışma Derneği

***

Ayrıca,

Aşağıdaki açıklama, bugün Mesudiye’yi temsilen tek muhatabımız olan Mesudiyeliler Derneği Başkanı Sn.Süleyman ULUOCAK’tan gelmiş ve tüm üyelerimize cep mesaj olarak iletilmiştir.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül,
Mesudiyeliler Derneği Eski Başkanı Miktat Coşkun,
Mesudiyespor Kulübü Başkanı Turan Taşlıçukur,
Mesudiye Gazetesi Temsilcisi N.Kemal Tuncer,
Mesudiyeliler Vakfı Eski Başkanı Sami Bektaş,
Pendik Mesudiyeliler Dernek Başkanı Sebahattin Kaya,
Beykoz Mesudiyeliler Derneği Eski Başkanı Muammer Özer ile birlikte imzaları bulunan diğer kişiler,

MESUDİYE ve MESUDİYELİLER’e yakışmayacak davranışlarından dolayı, üyelikten ihraç edilmek suretiyle disipline verilmişlerdir.

Tüm Mesudiye kamuoyuna duyurulur.

Kaynak: yesilce.com