Mesudiye’nin İlk Kadın Belediye Başkan Aday Adayı MHP’den

Ordu Mesudiye ilçesi belediye başkanlığı için ilk kez bir kadın, Aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Fizik Mühendisi, turizmci, emekli banka yöneticisi Aynur Tırnova, Mesudiye Belediye Başkanlığı için resmi aday adaylığı açıklamasını Mesudiye’de MHP ilçe Başkanı Adem Sevim ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantı ile yaptı.
Böylece Aynur Tırnova, ilçenin ilk kadın aday adayı olarak Mesudiye Belediye Başkan Aday Adayı kimliğiyle tarihe geçti. Hafta sonu Mesudiye Belediyesi Beykoz Tepesi Tesislerinde yapılan toplantıda Memleketi Mesudiye’ye olan sevdasını ve hizmet etmek isteğini  yineledi. Mesudiye’nin gelişmesi, halkının refah seviyesinin yükselmesi, gençlerin şehirlere göçünün durması için  hazırladığı projelerini aktaran Aynur  Tırnova; “Tarım, hayvancılık ve turizm de yapacağım çalışmalar için, bilgi birikimim ve altyapımım güçlü olduğunu, yeterli eğitim, donanım ve deneyime sahip olduğuma inanıyorum.
Gençlere turizmdeki projelerimle iş istihdamı yaratacağım. Mesudiye’yi yeniden yapılandırma programlarını uygulayarak gençlerin tercih edeceği bir ilçe konumuna getirmenin benim Başkanlığım dönemine kısmet olacağına inanıyorum.
Özellikle Mesudiyeli güçlü kadınlarımızın ürettiği yöresel ürünleri ve yöreye has endemik bitkilerin toplanması,dağıtımı ile pazarlanması  projelerini hayata geçirerek, kadınlarımızın evlerine gelir getirerek daha mutlu ve yaşam seviyelerinin yükselteceğiz.
İlçeyi sosyal yaşam alanlarına kavuşturacağım. Yaşlılar için mutlu olacakları sağlıklı yaşam evleri kuracağımızı önemle belirtmek istiyorum” diyerek;
Hafta sonu başlatılan çalışmaların hızla devam edeceğini,  ilçe esnafları ziyaretlerinde  gösterilen ilgi ve sevgiden güç aldığını belirtti. Ordu Mesudiye ilçesi Köşe Mahallesinden polis babanın ve Topçamlı bir annenin kızı olarak Memleketi Mesudiye’yi
1-  Turizm merkezi olarak CAZİP ,
2-  Tarım ve Hayvancılıkta üreten ve pazarlayan gelir seviyesi yüksek, mutlu insanların huzurla yaşadığı bir ilçe yapacağını ve yıllardır yapılamayanı heyecanla, azimle, Allah’ın izniyle ve hemşehrilerinin verdiği güç ile başaracağının sinyallerini verdi. Mesudiye’ye ve değerli halkına hizmetkar olacağını , buna hazır olduğunu söyleyerek; “Artık Mesudiye’ye kadın eli değmeli, 1858’den beri ilçe olan güzel Mesudiye Anadolu kasabası olma özelliğini geride bırakarak, çağdaş, gençlerin iş, aş, bulabildiği, sosyal hayatı ile herkesin burada yaşamaktan mutluluk duyduğu bir ilçe, Kadınların ön plana çıktığı, kadın emeğinin değerlendirildiği bir yapıya kavuşturacağız. Tarihi binaları korurken, çok katlı olmayan modern bir şehir haline getirecek, köylere ulaşımı zamanın çok kıymetli olduğunu düşünerek kısaltacak güzellikte yollar yaparak sağlayacağız” diyerek, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

%d blogcu bunu beğendi: