Kültür Merkezimiz Hayırlı Olsun

Açılış Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Yüksel Aksu ve Meyra Can’ın sunuculuğunu yaptığı açılışın ilk konuşmacısı Yeşilce-Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Kıyan oldu.

Kültür Merkezimize ismini veren Durmuş Eğircesu adına kızı Ayla Eğircesu duygularını ifade etti. Ardından yaptıkları yardımlarından ötürü eşi Leyla Eğircesu’ya Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül teşekkür plaketi takdim etti.
Törende okulda hizmet etmiş öğretmenlerimiz konuşma yaptılar ve kendilerine Kadir Aksu hazırlamış olduğu kitabı hediye etti. Katkı veren diğer isimlerde söz aldı. Prof.Dr. Baki Aksu ve Kadir Aksu duygularını ifade eden diğer isimler oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Ziyaretçilerine zaman yolculuğu yaşatacak Yeşilce Yeşilyurt Durmuş Eğircesu Kültür Merkezi açılışı mahalle sakinlerilerimizin geniş katılımıyla gerçekleşti. Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün ve katkılarını sunan köylülerimizin birarada olduğu açılışta keşkek ikramı yapıldı. Yeşilce-Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Kıyan, Başkan Gül’e plaket hediye etti.

Hizmete giren Yeşilce Yeşilyurt Durmuş Eğircesu Kültür Merkezimizde, Kimler Geldi Kimler Geçti köşesi, Geçmiş Mutfak gereçleri, Soyağacı, geçmişte ilkokulda okumuş öğrencilerin fotoğraf albümleri gibi çok değerli görülesi bilgiler ziyaretçilerini bekliyor.