Feyzi Ünal Adaylığını Açıkladı

Yeşilce Belde Belediye Başkanı Fevzi Ünal, 2014 yılında yapılacak olan mahalli seçimlerde Mesudiye Belediye Başkanlığı için CHP’den adaylığını açıkladı.

Mesudiye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Ünal, “Ülkemizde Ordu’da ve Mesudiye’de 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan bir yerel seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. Ordu ilimizin büyükşehir olması ve Yeşilce ve Topçam beldelerimizin ortadan kaldırılarak, tüm köylerimizin Mesudiye ilçemize mahalle olduğu bir süreçte yapılacak olan yerel seçim, Mesudiye’miz için büyük önem taşımaktadır.

Hep birlikte başaracağız

Bu seçimde Mesudiyeli hemşerilerimizin beklentilerini umuda dönüştürmek için hepimize çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Mesudiyemiz bu güne kadar pek çok yeniliklere imza atmıştır. Bu projelerin en önemlilerinden biri 2013 yılı Temmuz ayında yapılan Türkiye Demokrasi Forumu’dur. Bu proje 2018 yılında Avrasya Demokrasi Formu ve Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te de Dünya Demokrasi Formu Mesudiye’de yapılacaktır. Bu anlamda Mesudiye’nin dünyaya tanıtılması Mesudiye yerel yönetiminin öncelikli görevleri arasında bulunmaktadır. Çok eski ve tarihi bir ilçe olan Mesudiye’mizin kaybedecek yılları yoktur. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı bütün insanlarımızla, muhtarlarımızla, STK’larla, çiftçimizle, esnafımızla öğrencimizle kısacası toplumun tüm katmanları ve Mesudiye sevdalıları ile beraber, İmece kültürünü geliştirerek, Mesudiye’mizde ve mahallelerimizde birlik ve beraberlik dayanışmamızı daha da güçlendireceğiz.

Mesudiye için ilk vaat

Mesudiye halkı CHP çatısı altında Fevzi Ünal’ın Belediye Başkan adaylığında birleşmişlerdir. Bu nedenle; Mesudiye halkı arasında birlik ve dayanışmayı güçlendireceğiz. İçmesuyu, kanalizasyon ve melet ırmağı ile melete bağlanan dereleri ıslah edeceğiz. Ulaşım sorununu kolaylaştıracağımıza, Öncelikle yoksulun kimsesizin ve işsizlerin yanında olacağımıza, Klasik belediye hizmetlerini en üst seviyeye çıkartacağımıza, hayvancılığı ve meyveciliği teşvik edeceğimize, STK örgütlerini, muhtarları, ve Mesudiye halkını karar ve denetim süreçlerine katacağımıza, Mesudiye Kurultayı’na sahip çıkacağımıza ve şenliklerimizi uluslar arası düzeye getireceğimize, Mesudiyelilerin ekonomik-sosyo-kültürel ve sportif gelişimini sağlayacak projelere öncelik vereceğimize, Mesudiye’yi eğitim ve turizm odaklı geliştireceğimize, ve en önemlisi de siyasi yaklaşımları öne çıkartmadan, Mesudiye ve Mesudiyelileri geliştirecek, hizmet öncelikli projelere yön vereceğimize söz veriyoruz” dedi.

Kaynak: Ordu OLAY Onur OKUTAN