Anneler Günü Etkinliği Geniş Katılımla Gerçekleşti

Geleneksel hale gelen Anneler Günü etkinliği bu yılda Dernek Lokalinde geniş katılımla gerçekleşti. Geçen yıla göre farklı bir havada gerçekleşen etkinlik, Web Sayfamızdan canlı olarak yayınlandı. 13:00’te başlayan etkinlikte annelere gözleme ve ayran ikramları yapıldı. Bu yıl Derneğimiz Yılın Annelerinide seçerek kendilerine çiçek takdim etti.

Annelerimiz için düzenlenen etkinliğin, açılış konuşması Dernek Başkanı Ertekin KARAKAYA tarafından yapıldı. Anlamlı bir konuşma yapan Dernek Başkanımız, artık geleneksel hale gelen Anneler Günü Etkinliklerinin daha da güzelleştiğini belirtti. Bu yıl bir ilk daha yaparak Yılın Annelerini seçtiklerini açıklayan Başkan KARAKAYA, yılın annelerini sahneye davet ederek çiçek takdim etti.

İki isimde karar kıldıklarını açıklayan Dernek Başkanımız, önce Bülbin AKSU’nun sonra da Leyla EĞİRCESU’nun isimlerini açıkladı. Bülbin AKSU’ya çiçeği takdim edilirken, Leyla EĞİRCESU’nun çiçeğini ise Nejla hanım aldı. Alkışlarla Yılın Anneleri seçilirken, Derneğimizin genç anne adaylarıda bu esnada gelen tüm annelere gül takdim ederek Anneler Günlerini kutladılar.

Web Sayfamız üzerinden ilk kez Canlı olarak yayınlanan etkinliğin Almanya’dan izlendiği bilgisi geldi. Buda Web Sayfamız adına sevindirici bir haber olarak bizleri mutlu etti.

Gözleme ve ayran ikramları sırasında, bağlamasıyla ve sesiyle etkinliğe renk katan Ali Uğur BENLİ mikrafonu alarak herkesi mest etti. Söylediği yanık türkülerle  bu anlamlı günde annelerimizi duygulandıran BENLİ, hareketli türkülerlede konukları çoşturdu. Ali Uğur BENLİ türkülerini söylerken, Dernek Başkan Yardımcısı Özgür AKSU’da davuluyla eşlik etti. Bir ara Başkan Ertekin KARAKAYA’nın da çaldığı davul etkinliğe şenlik havası kattı. Hep beraber çekilen horonların ardından Dernek Lokalimizdeki Anneler Günü Etkinliği son buldu.

%d blogcu bunu beğendi: