Yeşilyurt Derneği 41 Yaşında

1978’den ”BERI” YESILYURT sloganıyla çıktığımız bu yolda Derneğimizin 41. Kuruluş Yıldönümünü bugün kutluyoruz. Dayanışma simgemiz olan; Birlik ve Beraberlik duygusuyla taşıdığımız meşalemizi yeni nesillere bırakacağımız nice 41 yıllara.Emek verip katkı sunan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Dernekler insanların demokratik sesi olup, çokluğun varlığı doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde iyi, güzel, başarılı çalışmalara imza atarak dayanışma ruhunu canlandıran oluşumlarımızdır. Köyümüz sınırları içerisinde yaşattığımız değerlerimizi, 40 Yıl önce İstanbul’da kurduğumuz Yeşilce Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneğimiz ile; sizlerin desteğini de arkamıza alarak gurbette de yaşatmaya 40 Yıldır devam etmekteyiz.

Hemşerilerimizin huzuru, mutluluğu, istek ve arzuları, maddi, manevi her sorunlarına en pratik, en uyumlu, en demokratik şekilde çözüm arayarak; yaşlılarımızın her gününde yanlarında olmayı, gençlerimizi ise hayatlarının her anında kucaklamayı amaç edinmiştik. 40 Yıldır sürdürdüğümüz Dayanışmamızın Simgesi olan Birlik ve Beraberlik duygusuyla taşıdığımız meşalemizi yakmayı uzun yıllar sürdürme isteği ile “Bütün Üyelerimizi” , “Yeşilce Yeşilyurt Mahallesi Sakinlerimizi” , “Yüreği Toprağı İçin Atan Siz Değerli Hemşerilerimizi” sevgiyle kucaklıyoruz. Yeşilce Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneğimizin daha nice 41 Yıllara ulaşması temennisi ile 42. Yılımız Kutlu olsun…