Yerel Seçimler 2009

2009 Mart Yerel Seçimlerine katılacak olan Beldemizin Belediye Başkan Adayları netleşti.Seçimlere sayılı günler kala heyecan gitgide artıyor.

Yeşilce Belediye Başkanlığı için AKP’den Kadir ÜNAL, CHP’den Feyzi ÜNAL  ve DSP’den Orhan AKSOY aday…


Sırasıyla Başkan Adaylarının Seçim Bildirgeleri;


Değerli  Yeşilceliler ve Yeşilyurtlular,

Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum:

Sizlerin de bildiği üzere 2009 Yerel Seçimlerinde Yeşilce Belediye Başkanlığına adaylığımı açıkladım.

Yeşilce’de ikamet eden ve halkla iç içe yaşayan birisi olarak Yeşilce’nin ne gibi değişikliklere ve yeniliklere ihtiyaç duyduğunu gözlemledim ve elimden geleni yapmak için bu yola çıktım. Öncelikle şundan emin olmanızı isterim ki amacım başkanlık koltuğuna oturmuş olmak değil ; hizmet etmektir.Bu hizmetin en iyi, iktidar partisi ile yapılabileceğini bilmemiz gerekir.

Nüfusumuzun 1800’lere kadar düştüğünü, belediyemizin iller bankasından başka gelirinin olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu açıkları kapatmak için en güçlü desteği iktidar partisinden bulacağımız gayet açıktır. İktidar partisinin de vereceği destekle Yeşilce’yi layık olduğu hizmetlere kavuşturmak istiyorum.

Yeşilcenin sıradan bir belde niteliği taşımadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu değerli beldeyi daha da ileri noktalara getirmek için hep beraber mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
 
Son olarak diğer belediye başkan adaylarımız Feyzi ÜNAL ve Orhan AKSOY ‘a başarlılar diliyorum.

Seçimin galibi kim olursa olsun kazanan Yeşilce Beldesi olsun.
 
Kadir ÜNAL
AKP Yeşilce
Belediye Başkan Adayı 


 
 
Beldemizin ve kendimizin,ailemizin, çocuklarımızın kaderini ve geleceğini etkileyecek  yeni bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri gerek ülkemiz, gerekse Mesudiye ve Yeşilce için çok büyük bir önem taşımaktadır.Çünkü, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılına kadar Dünya Ekonomik Forumu’nun Mesudiye’de toplaması için kurultayımızca çalışma yapılması kararı alınmıştır. Bu çabaların ev sahipliği çok önemli olup, Mesudiye ve Yeşilce’nin dünyaya tanıtılmasında öncülük edecektir.Sorumluluklarımız daha da artmıştır. Önümüzdeki dönemde sorumluluk sahibi insanlarımızla, aydınıyla, demokratıyla, emekçisiyle, emeklisiyle,kadınıyla, erkeğiyle, genci, yaşlısı ve öğrencisiyle, Demokratik Kitle Örgütleri ile YEŞİLCE Mart ayında yapılacak olan yerel yönetim seçimlerine katılacaktır.Yeşilce’nin kaybedecek yılları yoktur. Tekrar birlikte iş yapma anlayışı ‘İMECE’
hayata geçirilmelidir. Yeşilce merkez,Yeşilyurt Mahallesi ve Yeşilce Vadisi bileşenleri FEYZİ ÜNAL’ın başkan adaylığında birleşmelidir.Sağlıklı bir kentleşme sağlamak, dürüst, kaynakları verimli kullanan,üretken ve çözüm odaklı, katılımcı bir yönetim oluşturmak için,
Yeşilcelilerin ve tüm sivil toplum kuruluşlarının Yeşilce’yi geliştirme ve geleceğe taşıması projelerine katılımlarını  sağlamak için,
Yeşilce’nin sosyal,kültürel,ekonomik ve sportif gelişimini sağlayacak, Yüksek okulla elele vererek Yeşilce’yi turizmle dünyaya tanıtacak, ’YEŞİLCE’NİN GELECEĞİ İÇİN’ ve ‘YEŞİLCE KAZANACAK’ başlıklı projelerimizi oluşturmak için
Klasik belediye hizmetlerini daha üst seviyede gerçekleştirmek için,
Yeşilceliler arasında dayanışmayı ve birlikteliği sağlamak, eş güdümü geliştirmek için,
Yeşilce’yi aydınlık yarınlara taşımak için, çağdaş bir kent yapmak için, Yeşilce’nin kazanması ve geleceği için hep beraber olalım.Yeşilce ile ilgili tüm görüş, fikir, öneri ve projelerinizi 30 Ocak 2009’a kadar bizimle bu sayfada paylaşmanızı istiyoruz.Görüş ve önerilerinizin bizim için yol gösterici olacağının bilinmesi dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunarım.
Feyzi ÜNAL
CHP YEŞİLCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 
 
 


  1.     En öncelikli amacımız Yeşilce halkını bir araya getirmek olacaktır. 
  2.     Yeşilce vadisinde bulunan diğer köyleri , eşgüdüm çevresinde Yeşilce’ye bağlayacağız. 
  3.     Kültür Merkezi ve Otel’i , belediyenin koordinasyonunda daha işlevsel hale getireceğiz.  
  4.     Yeşilce’de su sorunu yoktur proje sorunu vardır.Bu konuyla ilgili projelerimiz hazırdır. 
  5.     Eskiden , seçimlerde ve sayımlarda gerekirse günü birlik Yeşilce’ye gidiyorduk.Ama bunu gönülden , içimizden geldiği için yapıyorduk.Şimdi de yapıyoruz.Fakat , bir görev savma şeklinde ! O eski ruhu yeniden kazanacağız , kazandıracağız. 
  6.     Belediyemizin düşme tehlikesiyle “ cehennemi yaşadık “…Bir daha böyle kötü rüyalar görmemek için ne gerekiyorsa yapacağız.  
  7.     Yeşilce bir turizm beldesidir.Buna yönelik çalışmalara ağırlık vereceğiz. 
  8.     Tüm Yeşilce’nin belediye başkanı olacağız.  
  9.     Birlikte yola çıktığım ekibime ve kendime güveniyor ; seçimi kazanacağıma inanıyorum.

Orhan AKSOY

DSP Yeşilce Beldesi Başkan Adayı

 

 

%d blogcu bunu beğendi: