Yeşilyurt Soyağacı Projesi Hayata Geçiyor

İlk kez Nisan 1996’da kitap haline getirilerek Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine dağıtılan Soyağacı artık online olarak sürekli güncel şekilde üyelerimize paylaşılıyor. Şuanda test olarak sadece Köstenekgil Sülalesi ve Çavdarlı Sülalesi’nin bulunduğu soyağacımızı biraz inceleyelim. Sağlayacağı avantajları saymakla bitiremeyeceğimiz işte soyağacı…

 

İlk olarak şunu belirtelim. Soyağacı Projesine katılım ne kadar fazla olursa proje o kadar büyür ve gelişir. Şuan sizden istenilen üye girişinizi yaparak soyağacını ziyaret etmeniz ve kendinizi sisteme tanıtmanız.

Mevcut kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Anasayfamızdan giriş yapan ve daha sonra soyağacımızı ziyaret eden herkes sınırsız şekilde Soyağacımıza ulaşacak, güncelleme yapabilecek.

Tabi bunları yapabilmeniz için Yönetici onayınızı almanız gerekli. Onay için bekleyiniz, eğer onayınız gerçekleşmemiş ise ait olduğunuz sülale içinde güncelleme yapamazsınız. Onayınız gerçekleştiğinde ilk olarak;

 

Soyağacım Anasayfam altında menü açılacak. Profil ayarlarım’a tıklayarak adınızı soyadınızı yazınız.

Böylece Yöneticimiz sizi ait olduğunuz sülalede güncelleme yapabilmeniz için yetkilendirecek.

Yönetici eğer sizi ait olduğunuz aileye yerleştiremez ise sizle mesajlaşacak ve yardımınızla sülaledeki yerinizi alacaksınız.

 

 

 

 

Şimdide kullanırken kolaylık sağlayacak bir kaç noktaya değinelim.

Soyağacına girdiğinizde size kolaylık sağlayacak menüyü göreceksiniz. Şuan yüklü olan sülalelere ulaşmak için Sülalere gelindiğinde alta doğru açılan sülaleleri görebilirsiniz.

 

 

 

Sağ üst köşede bulunan Arama kısmına isim yada soyisim yazdığınızda mevcut soyağacı listesinde olan isimler karşınıza çıkacak. Aynı zamanda hemen altında bulunan Favorilerinize eklediğiniz kişilere hızlıca ulaşacaksınız.

 

 

Size gönderilen mesajlarla Soyağacı hakkında yapılan güncellemelerden haberdar olacak, mevcut olduğunuz sülaleniz eklendiğinde üzerinde güncellemeler yapabileceksiniz. Aklınıza takılan her türlü soru ve görüşler için Soyağacının en altında bulunan linke tıklayabilirsiniz.