Yeşilce Belediye Başkanlığı’ndan Duyuru

Yeşilce Belediye Başkanlığı tarafından tüm Yeşilce halkına www.yesilce.com aracılığı ile Nüfus Kaydı ile ilgili duyuru yayınlanmıştır.

 

Sevgili Yeşilceliler,

Yeşilce Belediyesince yapılan nüfus artırma çalışmalarında son aşamaya gelinmiştir. Son yapılan nufus kayıt işlemelerinde birinci adres olarak Yeşilce, ikinci adres olarak ise Yeşilce dışında ikamet edilen yer (Ankara, İstanbul vs) kaydedilmiştir. Her iki adrestende muhtarlık işlemleri yapılabilecektir. Yapılan işlemin herhangi yasal sakıncası yoktur (isteyenler ilgili nüfus müdürlüklerine üçüncü adres beyanı da verebilirler).

Daha önce Yeşilce nüfusuna kayıtlı olup Yeşilce dışında yaşayanlar ikinci adresleri sistemde kayıtlı olmadığından, bazı ikamet işlemlerini yaptırırken çeşitli sorunlarla karşılaşmışlar ve bunun sonucunda nüfuslarını Yeşilceden aldırmak zorunda kalmışlarıdr.Buna meydan verilmemesi için halen ikamet edilen yerdeki veya Mesudiyede ki nüfus müdürlüğüne bizzat başvurularak ikinci adres beyanlarının (Ankara, İstanbul vs) verilmesi gerekmektedir.

Bu durumla karşılaşanların ikametlerinin Yeşilceden alınmaması için, o anda ilgili nüfus müdürlüğüne ikinci adres beyanı yapmaları yeterli olacaktır.

Konuyla ilgili gerekli bilgi Hut Yılmaz (0530 323 8919) dan edinilebilir.

Yeşilce halkına gösterdikleri duyarlılık ve özveri için teşekkür eder saygılar sunarız.

Yeşilce Belediye Başkanlığı

 

kaynak : www.yesilce.com