Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi ÜNAL’dan İlk Açıklama

Değerli Yeşilceliler,

Yeşilce bir demokratik seçime daha zenginliklerini ve şenlikli havasını yansıttı, 29 Mart günü özgür iradesini sandıkta ifade etti. Seçim kampanyamız boyunca sizlere hep aynı cümleyi ilettik, 30 Mart sabahı sonuç ne olursa olsun “Yeşilce Kazanacak” diye, bugün gelinen noktada görüyoruz ki siz değerli Yeşilceliler bizleri haklı çıkararak hem oyunuza hem de beldemizin demokratik kimliğine sahip çıktınız. Her birinize gösterdiğiniz özveri için teşekkür ederim.

Uzaktan bakılınca Türkiye’deki binlerce beldeden birisi olarak görünse de Yeşilce bizim sevdamız. 29 Mart sabahı Yeşilce meydanını dolduran sizler ve beldemize gelemese de yüreği burada atan değerli hemşehrilerimiz de bir kere daha gösterdi ki bu sevdaya sahip çıkan örgütlü güç özgür iradesini kullanmakta tereddüt etmemiştir. Beldemize sahip çıkmak, demokratik mücadelemizi sürdürmek adına atılan hiçbir adım boşa gitmemiştir.  Yeşilce sevdasına sahip çıkan tüm dostlara teşekkürler!

Yeşilce’de seçimler öncesi girdiğimiz demokratik yarış 29 Mart akşamı sona ermiştir, söz verdiğimiz gibi Yeşilce Belediyesi Yönetimi tüm Yeşilce halkının yönetimi olacaktır. Önümüzde yapılacak çok iş var, önümüzdeki 5 yıllık süreç projelerimiz için çok kısa. Ancak öyle inanıyorum ki Yeşilce’nin örgütlü kurumları, yüksekokulu, halkı ve belediyesi bu kısa sürede tüm kararları birlikte istişare ederek ülke ortalamasının çok üstündeki beldemizdeki çıtayı daha da yükseltecektir. Şimdi Yeşilce’yi her yönde ileri götürmek, Yeşilce’de yaşamı kolaylaştırmak, Yeşilce’de turizmi, hayvancılığı, eğitimi ve ekonomiyi geliştirmek zamanıdır!

Sizlerle seçim öncesinde programımızı paylaşmıştık.  İlk belediye meclisi toplantımızı takiben sizlere 5 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek geleneksel şenliklerimize kadar gerçekleştireceğimiz 100 günlük takvimimizi ve programımızı açıklayacağız. Söz verdiğimiz gibi; sizlerle birlikte yöneteceğiz, sizlerle birlikte üreteceğiz. 2009 şenliklerinde halk kurultayımızı yapıp hem icraatlarımızı birlikte değerlendireceğiz, hem de önümüzdeki 5 yılı konuşacağız. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı siz değerli halkımız ile geleceğimizi birlikte örgütleyeceğiz.

Son söz olarak, 29 Mart günü Yeşilce’nin örgütlülüğü, demokratlığı ve aydınlığı kazandı; yani Yeşilce Kazandı!

Sevgi ve Dostlukla,

Yeşilce Belediye Başkanı
Feyzi Ünal