Yeşilce 4 – 1 Karabayır

Mesdost Turnuvası 3. hafta karşılaşmasında Yeşilce – Yeşilyurt Futbol Takımımız Karabayır Takımı ile karşılaştığı maçı 4 – 1 ile geçerek gruptan çıkma iddasını sürdürdü. Bu sonucun ardından grubumuzda oynanan diğer maçlarla takımımız 3. sıraya yükseldi.

Mesdost Turnuvası 3. hafta karşılaşmasında Yeşilce – Yeşilyurt Futbol Takımımız Karabayır Takımı ile karşılaştığı maçı 4 – 1 ile geçerek gruptan çıkma iddasını sürdürdü. Bu sonucun ardından grubumuzda oynanan diğer maçların ardından takımımız 3. sıraya yükseldi.

5 gol attık 4-1 kazandık…

Turnuvanın 3. maçında Karabayır ile karşılaşan takımımız 5 gol atıp 4-1’lik net bir skorla 3 puanı hanesine yazdırdı. Maça sağlı sollu ataklarla çok hızlı başlayan Yeşilcemiz golün habercisi olan üç atak sonunda bir karambolde Neşet’in son dokunuşu ile skoru 1-0’a taşıdı. Aynı hızla ataklarına devam eden takımımız Brezilya’yı andıran baş döndürücü bir pas trafiği sonucu Neşet’in vole rövaşata karışımı vuruşuyla 2-0’ı buldu. Özgüveni tamamen oturan takımımız sayısız gol fıratından yararlanamadı. ilk yarının sonlarına doğru Tuğrahan’ın şert şutu direkte patladı. Turahan üçüncü maçında üçüncü kez direğe takılmış oldu. ikinci yarıyada hızlı başlayan takımımız sağlı sollu ataklarıyla rakip kaleyi abluka altına aldı. Ceza sahası etrafındaki paslaşmalar sonucu ceza yayından Tuğrahan’ın sert şutu bu kez gol olunca skor 3-0’a taşınmış oldu. Bütün gollerde ve oyunu yönlendirmede büyük katkısı olan Çağlar mükemmel hareketlerle ceza sahasına girer girmez uzak köşedeki doksandan örümcek ağlarını alırcasna topu filelere bıraktı ve bu golle tabela 4-0 oldu. Oyunun sonlarına doğru Yaşar hocamız gerek futblcularımızı alkışlatmak gerekse oynamayan oyuncularımıza şans tanımak amacıyla değişikliklere gitti. Skor 4-0 olmasına rağmen oyun disiplininden kopmayan takımımız halen ilerde pres yaparak gol arıyordu. Maçın son dakikalarında kalemizdeki bir karambolde önce topu çizgiden çıkaran Deniz(Serkan) sonra ters bir vuruşla topu tam doksandan kendi kalemize göndererek sonucu 4-1 olarak belirledi. Bütün oyuncularımız üst düzey bir mücadele örneği sergileyerek ilerki maçlar için büyük umut vaad ettiler. Yaşar hocamızın dışarıdan kaptanımız Erhan’ın içeriden genç arkadaşlarımızı iyi yönlendirmesi bu başarıda önemli rol oynadı. Kulubedeki Çağdaş Önal’ında manevi katkısını ve oyunculara verdiği moral motivasyon desteğini de unutmamak lazım. Bu maçla kalecimiz Mert’in kendine olan güveni ve oyunu, özellikle Emre’nin mücadelesi kayda değer diğer olaylardı. Bütün oyuncularımızı başarılarından dolayı kutluyor, devamını diliyorum.

Kaynak: Tarık Salter

Mesdost 2010 3. Hafta Sonunda Oluşan Puan Durumu

C GRUBU
O
G
B
M
A
Y
Av
P
ÜÇYOL
3
3
0
0
14
4
10
9
GÜZLE
3
1
2
0
7
3
4
5
YEŞİLCE
3
1
1
1
8
7
1
4
KARABAYIR
3
1
1
1
5
7
-2
4
YAĞMURLAR
3
1
0
2
10
12
-2
3
MUSALI
3
0
0
3
5
16
-11
0