Yayla Turizmi (mesudiyeli)

 

Yeşilce’yi, Yeşilyurdu turizme açmak için harcanan bireysel çabaların, kurumsal çabalarda desteklenmesi gerekmektedir. Biz birey olarak ne kadar çabalasak da bu çabalara yerel yönetimler tarafından gerekli destek sağlanmazsa bireysel olarak harcanan çabalar heba olur gider.

 

 

Bu söylediğimin geçerliliğini görmek için fazla uzağa gitmemize gerek yok. Yeşilce Belediyesi’nin öncülünde 1990’lı yıların başında başlamış ve başarısını her yönüyle kanıtlamış olan Yeşilce Yöresi Yayla ve Kültür Şenlikleri’nin etkisinin Yekta Aydın başkanlığında ki yeni belediye yönetimi döneminde nasılda  azaldığını görebilirsiniz.

Hatırlıyorum da şenliklerimize Yerel ve Ulusal basından birçok medya organı geliyordu. Tayfun Talipoğlu’nun 1997 yılında ki şenliklerde söylediği “Bu güne kadar Türkiye de birçok yer gezdim, gördüm fakat hiçbir yerde geleceğe böyle umutla bakan, coşku dolu insanlar görmedim.” sözü hala aklımda.

O zaman Yeşilce’ye yurdun ve dünyanın her yerinden insanlar akın ediyordu, vosvoscu dostlarımız geliyorlar harman kaşlarına kamplarını kuruyorlardı, kendi içlerinde ki müzik gurubu göldüzünde konserler veriyordu…

Pe ki ne değişti de Yeşilce’nin kendi insanı bile şenlik dönemlerinde Yavadu’yu, Beri’yi ıssız bıraktı?

Hadi yapın bakalım muhasebesini…

 

İlgili konuyu ve gönderilen diğer mesajları görmek için tıklayınız…