Vos Voslar Yeşilce’ye Geliyor!

Ordu Vosvos şenliği 2 – 9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen Vos Vos Şenliğinin programıda belli oldu. Bu program dahilinde Vos Voslar Yeşilce’ye de uğrayacaklar.

 

Ordu Vosvos şenliği 2 – 9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen Vos Vos Şenliğinin programıda belli oldu. Bu program dahilinde Vos Voslar 5 Temmuz 2011 tarihinde Yeşilce’ye de uğrayacaklar. Program Şöyle;

2 Temmuz Cumartesi

Türkiye’nin her yerinden gelen vosvoslar, mitolojideki Argonot efsanesinin Karadeniz’deki en önemli uğrak yeri olan YASON BURNU’nda toplanıyor. Hoş geldin yemeğini, batan güneşin eşliğinde yiyor ve geceyi çadırlarda Yason’da geçiriyoruz.

3 Temmuz Pazar

Seferihisar’dan sonra Türkiye’nin 2. Yavaş Şehri (Cittaslow) olmaya hazırlanan Perşembe, Bolaman, Yalıköy ve Medreseönü’nün bu konuda başlattığı girişimler ve Yavaş Şehir konulu sunumdan sonra, Perşembe’ye hareket ediyor; burada yapılan alışverişin ardından BOZTEPE’de ünlü Ordu Yağlısını (pide) afiyetle yiyoruz. Eskipazar Vadisi’nde halen proje çalışmaları yürütülen Botanik Park girişimine destek açıklamamızı yaptıktan sonra Doğu Karadeniz Bölgesinin ilk bilimsel arkeolojik kazısının yapıldığı Kurul Antik Yerleşimi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Turnalık Yaylasındaki vosvos kampına ulaşıyor ve çadırlarımızı kurup yorgunluğumuzu atıyoruz.

4 Temmuz Pazartesi

Yaylada sabah keyfi. Çevreyi keşfedip, Türkiye’de güneşin her türlü hava koşulunda sıra dışı battığı SUSUZ Tepesi’nde güzel bir akşam geçirdikten sonra (isteyen kadehlerini de yanında götürebilir) kamp alanına dönüyoruz.

5 Temmuz Salı

Arabalarımıza binip Yeşilce’yi ve güzel insanlarını ziyarete gidiyoruz.

6 Temmuz

ÇarşambaBugün Treking günü. S ırt çantalarımıza gerekli olan tüm ekipmanlarımızı yerleştirerek Armut Alağı, Kaleboynu Oba’sını takiben Ablak Taşı’nda mola verdikten sonra kamp alanına geri dönüyoruz.

7 Temmuz Perşembe

Bugünkü güzergâh ımız çok keyifli. Yol için tüm hazırlıklarımızı yapıp, Çambaşı, Semen Obası (Şapel ziyareti), Yaprakbaşı ve Karagöl’e ulaşıyoruz. İsteyen buz gibi gölde yüzebilir , isteyen karlar üzerinde dans eder.

8 Temmuz Cuma

Dünkü yorucu ama keyifli yolculuk nedeniyle geç kalkıyoruz. Keyifli bir kahvaltının ardından Buz Kayası’na bir yürüyüş yapıyoruz. Akşam; Veda Balosu… (Program daha sonra açıklanacaktır.)

9 Temmuz Cumartesi

Kahvaltıdan sonra yol hazırlığı ve vedalaşma.

%d blogcu bunu beğendi: