Mesvak Bilgi Yarışması Düzenliyor

Mesudiyeliler Vakfı (Mesvak) kurulduğu günden beri eğitime desteğini sürdürüyor. Şimdi de öğrencilerin bilgi kültür seviyelerini artırmalarının önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak için ortaokul öğrencileri arasında bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya Mesudiye kütüğüne kayıtlı tüm ortaokul öğrencileri 3 kişilik takımlarını kurarak katılabilirler. İstanbul’un 6 bölgesinde (Beykoz, Ümraniye, Kartal, Kağıthane, Esenler, Bakırköy) düzenlenecek yarışmalarda 1. olanlar finale çıkacak ve büyük finalde yarışanlar da birbirinden değerli hediyeler kazanacaktır. Şampiyon olan takımın tüm üyelerine dizüstü bilgisayar, 2. olan takımdakilere Profesyonel fotoğraf makinesi ve 3. olan takımdakilere de Tablet hediye edilecektir. Ayrıca finale çıkan tüm öğrencilere çeyrek altın verilecektir.
Öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek için 20 soruluk yarışmanın 3 sorusu Tolstoy’un “İnsan Ne İle Yaşar” kitabından sorulacaktır. Her gruba 1 kitap MESVAK tarafından hediye edilecektir.

Finali 8 Şubat, elemeleri 24-25 Ocak 2015’te yapılacak olan yarışma için başvurular MESVAK web sitesi üzerinden alınmaktadır. mesvak.org.tr

%d blogcu bunu beğendi: