Mesudiye’ye 250 bin YTL ödenek

Özel İdare Mali Hizmetler Müdürü Orhan Kul, il müdürlüklerine imkanlar dahilinde bütçe dağılımı yapıldığını söyledi.
İl Genel Meclisi 15. birleşim toplantısında gider bütçesinde yer alan iskan ve toplum refahı hizmetleri için İl Özel İdaresi ve Bayındırlık İskan Müdürlüğü fonksiyonel sınıflandırılması müzakere edildi. Yapılan bütçe dağılımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özel idare Mali Hizmetler Müdürü Orhan Kul, il müdürlerinin bütçelerin hep az olduğundan şikayet ettiğini, ancak imkanların bunlarla sınırlı olduğunu kaydetti.
Bu yıl bütçenin azaldığı ve sadece yüzde 40’ının yatırım için ayrılmasından bütçelerde doğal olarak bir daralma olduğunu ifade eden Kul, iskan ve toplum refahı hizmetleri kapsamında ilçelerde ödenek dağılımlarını açıkladı.
Buna göre, içme suyu ve kanalizasyon hizmetleri için en çok ödenek 481 bin YTL ile Ünye ilçesine verildi. En az ödeneği 130 bin YTL ile Çaybaşı alırken diğer dağılımlar şöyle gerçekleşti: “Akkuş 314 bin YTL, Aybastı 190 bin YTL, Fatsa 291 bin YTL, Gölköy 382 bin YTL, İkizce 150 bin YTL, Kabadüz 160, Korgan 180 bin, Kumru 275 bin YTL, Mesudiye 250 bin YTL, Ulubey 250 bin YTL.” Orhan Kul ayrıca, İl Özel İdaresi bünyesinde yer alan müdürlüklerin bütçelerini şöyle açıkladı: “Plan, proje yatırım ve inşaat 830 bin YTL, su ve kanal hizmetleri 1 milyon 425 bin YTL, yol ve ulaşım hizmetleri 7 milyon 500 bin YTL, imar ve kentsel iyileştirme 105 bin YTL, ruhsat ve denetim hizmetleri 20 bin YTL.”
%d blogcu bunu beğendi: