Mesudiye’de Diyaliz Ünitesi Açıldı

Mesudiye İlçe Hastanesi Diyaliz Ünitesi, Mesudiye Kaymakamımı Sn. Rıza GENÇOĞLU ve Ordu İl Sağlık Müdürü Dr.Yılmaz DÜNDAR’ın kırmızı kurdelayı kesmesiyle resmen açıldı. Ak Parti Ordu Milletvekili Sn. Harun ÇAKIR’da açılışa katılarak bu mutlu günü onurlandırdı.

Kaymakamımız Rıza GENÇOĞLU’nun gayreti ve Sağlık Bakanlığı’nın desteği ile Mesudiye İlçe Hastanesi’ne diyaliz ünitesi kurulması için başlayan çalışmalar sonunda meyvesini verdi. İlçemizde kronik böbrek yetmezliği sebebiyle diyalize girmek zorunda olan ve tedavileri için Sivas-Suşehri Devlet Hastanesi, Gölköy Devlet Hastanesi ve Tokat-Reşadiye Devlet Hastanesi’ne gitmek zorunda kalan hastalar artık bu zahmetli durumdan kurtulacak ve memleketinde tedavisine devam edebilecek.

Aynı gün içinde İlçe Belediye Başkanlığı bünyesine alınan yeni çöp kamyonu ve fen işleri minibüsünün de hizmete sunulmasının anısına açılış töreni düzenlendi. Düzenlenen törende Kaymakamımız Sn. Rıza GENÇOĞLU kurdaleyi keserken, Ak Parti Ordu Milletvekili Harun ÇAKIR, Ordu İl Sağlık Müdürü Yılmaz DÜNDAR, Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL, Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi Ünal, Üçyol Belediye Başkanı Aydın GÜNDOĞDU’nun yanı sıra İlçe esnaf ve halkındanda katılımlar oldu.