Doğançam İçme Suyuna Kavuştu

Senelerdir içme suyu yetersizliği sebebiyle sıkıntı çeken Doğançam Köyü Merkez ve 2 Mahallesi, Mesudiye Kaymakamlığı’nın 2011 yılı Köydes Projesi kapsamında 16,5km’den içme suyu getirililerek çözüldü. Köy derneğinin düzenlemiş olduğu şenlikte Mesudiye Kaymakamı Sn. Rıza GENÇOĞLU’na, bu projeye ve Doğançam Köyüne yaptığı katkılardan dolayı plaket verilirken. Şenlik alanına yapılan çeşmede bitirilen projenin açılışı yapıldı.

Kaymakamımız Rıza GENÇOĞLU; İçme suyu sıkıntısı çeken sayılı köylerimizden biri olan Doğançam Köyünün en büyük sorununun Köydes Projesi sayesinde çözüldüğünü belirterek, Köydes Projesinde önceliğin herzaman yaşam kaynağımız olan “SU” olduğunu ve bir kaç yıl içinde de içme suyu ve şebekesi olmayan Köy/Mahalle kalmayacağını belirtti.

Köy Muhtarı Şükrü BAŞARSLAN ise “1993 yılında yapılan içmesuyu şebekemiz zamanla tamamen iflas etmişti, içme suyumuz yok denecek kadar azdı. Köyümüze yetebilecek tek su kaynağımız yaylamızda bulunuyordu ve hem çok uzaktı hem de maliyeti çok yüksekti. Başta Kaymakamımız Sn. Rıza GENÇOĞLU olmak üzere, bu projenin hayata geçirilmesinde katkısı bulunan Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Ali KARAGÜL ve Birlik Mühendisi Caner AYDOĞDU’ya sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.” dedi.

Kaynak :mesudiye.gov.tr