Dernek Başkanımızdan Ekşi’ye Destek

Son günlerde hakkında çıkan birçok haberlerle gündemde olan eski Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay EKŞİ’ye İstanbullu Yeşilceliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ardından Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği’nden de destek açıklaması yapıldı.

 

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği, Dernek Başkanı Ertekin KARAKAYA;

“Bugüne kadar Mesudiye ile ilgili her türlü organizayonda katkı sağlamayı görev bilmiş biri olarak Mesudiye’nin Ordu da ve Türkiye de, Türkiye’nin de dünyada bir değer olması için çaba sarfetmiş Sn. Oktay Ekşi’ye yapılan nankörce eleştirileri ve yürütülen kampanyaları ahde vefa ve hemşehrililk bilincinden uzak, günü kurtarma, güçlü olanın yanında yer alıp evrensel değerler yerine bireysel çıkarların peşinde koşma olarak görüyor ve kınıyorum.

Unutulmamalı ki siyasette ve basında ki yozlaşma içerisinde Oktay Ekşi her zaman nezaketin, adaletin, ahlakın ve de evrensel değerlerin sözcüsü olmuş , herşeyden önce içindeki gazetecilik ilkelerine bağlılığını göstermiş ve istifası ile de örnek olmayı başarmıştır… Sn. Oktay Ekşi’nin istifasının siyasetin uslubunu bozan öfkeyi bir uslup aşağılama hakaret ve tiranlığı bir liderlik vasfı gören siyaset adamlarına ,onların bu meziyetlerini(!) yüceltme görevi üstlenmiş gazetecilere de örnek olmasını umut ediyor ve bekliyorum…

Ertekin Karakaya”