Derneğimizden Açıklama


Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneğimizden Anıtkabir Gezisi ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Anıtkabir Gezisine Yeşilyurtluların göstermiş olduğu ilgiye teşekkür edildi.

29 Ekim 2009 tarihinde Derneğimiz tarafından düzenlenen Anıtkabir Gezisi memnun edici şekilde sonuçlanmıştır.Gezimize katılarak renk veren tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.Gezimiz dolayısı ile günler öncesinden hazırlık yapan, her türlü ayrıntıyı düşünen ve bizleri Ankara’da mükemmel şekilde ağırlayan İffet hanıma ve tüm Ankaralı Yeşilceli dostlarımıza da teşekkür ederiz. En kısa sürede İstanbul’da kendilerini ağırlamak üzere beklediğimizi bilmelerini isteriz. 
Ayrıca tüm programlarını iptal ederek bizleri orada yalnız bırakmayan Yeşilce Belediye Başkanımız Sayın Feyzi Ünal’a da katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Birey toplumun parçası olduğu sürece ayakta kalabilir ve toplumlar kendi liderlerini ortaya çıkarttıkları sürece gerekli atılımları ve gelişmeleri gerçekleştirebilir.Türk halkı olarak Atatürk gibi bir dünya liderini yarattık.Bizler inanıyoruz ki Ulusumuz içerisinde on binlerce Mustafa Kemal’ler günü geldiği zaman görev ve sorumluluk almayı bekliyor…

Bu bağlamda hem Yeşilce’yi hem de Yeşilyurt’u çok şanslı buluyoruz ki günlerce ana haber bültenlerine çıkan bir çağdaş toplum örneği olarak sunulan Beldemizin vizyonu bunu kanıtlıyor.Bu markayı daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tamdır.Bu birlik ve beraberliğimizi, bu uyumlu çalışmayı göstermeye devam ettiğimiz sürece aşamayacağımız zorluk olmayacaktır.

Yine bu noktada bizlerin bu vizyonumuzla Anıtkabir’i 29 Ekim’de ziyaretimiz bir tesadüf değil doğru zamanda verilmiş bir mesajdır!

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneğimize sahip çıkamazsak bir süre sora sahip çıkılacak değerlerimiz kalmayacaktır, bu bilinçle yapacağımız çalışmalarla
en kısa sürede yeni organizasyonlar yaparak toplum bilincimizi diri tutmaya birlikteliğimizi pekiştirmeye ve Dernek üyelerimizi mutlu etmeye devam edeceğiz.Derneğimizin Yönetim Kurulu olarak başta bu fikri veren değerli hocamız Yrd. Doç. Baki Aksu olmak üzere bizleri teşvik eden güç veren ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz ve bu değerli topluluğun bir parçası olarak gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz…

Saygılarımızla

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu