Yeşilyurt Köy fırınının yapılması


Belediye Başkanımız İ.Fevzi Ünal, Muhtarımız Mahinur Aksu zamanında yapılmıştır.Uzun zamandır bir köy fırını projesi tartışıldı durdu. Yer bulunamadı. En son Okul bahçesinin bir kenarına fırın yapılmasına  karar verildi.Belediye Halk-Dernek katkısıyla Mahalle Fırını yapıldı. Katkı yapan,emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

İBRAHİM FEVZİ ÜNAL. İnşaat Mühendisidir.10  yıl süreyle Köy Hizmetleri Teşkilatında(YSE) çalıştıktan sonra Sincan Belediyesi Fen işlerinde görev yaptı. Öğrencilik yıllarından bu güne kadar çeşitli Derneklerde, Vakıflarda, Meslek Kuruluş Birliklerinde başkan veya yönetim kurullarında görev almıştır…

Mesudiye’nin kalkınması ile ilgili tüm toplantılarda, Yeşilce ile ilgili yapılan tüm çalışmalarda Fevzi Ünal’ı görürsünüz. O bir Memleket sevdalısıdır. Girişimcidir. 29.3.2009–30.3.2014 yılları arasında Yeşilce Belediye Başkanlığı yapmıştır.

Başkanlığı döneminde Yeşilce ve Yeşilyurt katı atık kanalizasyonu yapılması,Yeşilce Dursunlu yolunun yapılması,Yeşilce ve Yeşilyurt’ta parke taş çalışmaları,Mesire alan yerlerinin düzenlenmesi,Yol betonlama çalışmaları,Fırın,çeşme ve menfez çalışmaları,Yeşilce su ishale hattının yenilenmesi, Yeşilce’yi tanıtıcı yayınlar çıkarması, Belediye rutin işleri ve Yeşilce’deki,Yeşilyurt’taki tüm çatıların kiremit rengine,dış cephenin beyaza boyanması çalışmaları yapılmıştır.

İ.Fevzi Ünal döneminde Yeşilce  görünümü ile herkesin dikkatini çekmiştir.Bu nedenle Turizm amaçlı çalışmalarda,gösterilerde  örnek gösterilmektedir. Kartpostallık bir Yeşilce’nin mimarı İ.Fevzi Ünal ve ekibidir. Son Yeşilce Belediye Başkanımızdır.Hizmetlerinden dolayı teşekkür eder.Sağlık sıhhatler ,yeni görevinde başarılar dilerim’Kadir Aksu’.

Sonraki haber