Çocuklarımıza Ücretsiz Robotik Kodlama Eğitimi

Değerli üyemiz, 26-27 Mayıs 2018 15:00 – 18:00 saatleri arasında 06-13 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz Robotikle Kod yazılımı eğitimi verilecektir.

5 – 8 yaş arası çocuklara yönelik oyun temelli Robotik Kodlama ve teknoloji uygulamaları. Eğlenirken öğrenmek en etkili yoldur.

Okul öncesi ve ufak yaş gurupları için Robotik uygulamaları,çocuklara oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir.

​Özellikle ufak çocuklara yönelik hazırlanmış Robot tasarım kitleri, basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir eğitim aracıdır.

Mühendislik çalışmalarının temeli olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmalar, çocukların bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine de önemli katkılar sağlamaktadır.

​Çocuklar minik parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek, değişik hareketli oyun figürleri yaratabilmekte, parçaları birbirine geçirip, çıkarmakla kaslara egemen olmayı öğrenmektedirler. Bu da çocuğun duyu ve hareket açısından gelişmesini sağlamaktadır.

Çocuklara yönelik hazırlanmış Robotik kitlerle çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri bozup, yeniden istedikleri gibi kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi çocukların iki ve üç boyutlu olarak düşünmesini, farklı şekillerde algılama duyusunu da geliştirmektedir.

Robotik çalışmalar için düzenlenmiş yönergelerde verilen ip uçlarından yola çıkarak, kıyaslamalar yaparak, zihinlerinde canlandırma, hayal etme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuklara farklı şekilde analitik düşünme becerisi kazandırmaktadır.

​Robotik Eğitimde çocuklar problem çözme, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme, iletişim becerileri, grupla takım olarak çalışma, kendi ürününü tasarlama ve üretme gibi 21. yüzyıl becerileri ile desteklenen Robotik uygulama eğitimlerini alırlar.

​Robotik Eğitimlerde verilen tüm eğitimler öğrendiklerini destekleyecek pedagojik oyunlar ve bilgisayarsız aktivitelerle de desteklenmektedir.

​Robot tasarımı ve montajı ile ilgilenen çocuklar, el becerilerini artırırken, soyut düşünceyi somutlaştırır, yaratıcılığını geliştirir, kendini keşfetme imkânı bulur. Burada sunulan atölye çalışmalarıyla, herkes tarafından zor gibi gözüken mühendislik alanındaki uygulamaların aslında eğlenceli ve bilimsel olarak düşünmenin sonucunda kolayca yapılabildiğini öğrenirler.

Robotik eğitimine katılan çocuklar farklı bakış açısı kazanırken, ilgi ve yeteneklerini de keşfetme imkânı buluyor.

Yer: Omka Spor Tesisleri Paşabahçe

İrtibat: Uğur KARAKAYA: 0532 420 79 84