Beykoz’da Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak!

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi Ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Arasında Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi Protokolü İmzalandı.

 

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi arasında eğitim alanında büyük işbirliğine gidildi. Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şenay Yalçın arasında 12 Ekim 2009 tarihinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda imzalanan işbirliği protokolü, kullanıcılara internet üzerinden ücretsiz olarak uluslararası standartlara uygun şekilde kişisel bilgisayar kullanımı ve genel bilgisayar uygulamaları eğitimi verilmesi esasına dayanıyor.

İlçedeki okul yöneticilerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, çok sayıda Beykozlu’ nun ve yerel basın mensuplarının hazır bulunduğu imza töreninin açış konuşmasını Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkan Vekili Dr. Mustafa Melek yaptı. Projenin içeriği ve amacı hakkında detaylı bilgi veren Melek, uygulamalı bir de sunum  gerçekleştirdi. Protokole imza atan tarafların birer konuşma yaptığı imza töreninin son konuşmacısı ise Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Engin Özmen oldu. Özmen; “Bir yüksek öğrenim kurumu, bir ilçenin tüm çehresini değiştirir” diyerek, eğitim kurumu olarak benzeri hizmetler sunmayı artırarak sürdüreceklerini ifade etti.