”HALK DEPRESYONA GİRDİ”

Yeşilce Belediye Başkanı Aydın: “Kapatılacak olan beldelerde halk depresyona girdi kendini değersiz görüyor”

Yeni yapılan düzenlenme sonucu nüfusu 2 binin altında olduğu için kapatılacak belediyeler arasında yar alan Ordu’nun Mesudiye ilçesine bağlı Yeşilce Belediye Başkanı Yekta Aydın, “Kapatılacak olan beldelerde halk depresyona girdi, kendini değersiz gibi hissediyor.” dedi.

Yeşilce’nin daha önceki dönemlerde Ordu’dan ayrılarak Suşehri’ne bağlanmasının gündeme geldiğini aktaran Başkan Aydın, o dönemde bir takım farklı görüşlere karşın çoğunluğun Ordu’da kalmayı tercih ettiğini ifade ederek, bugünkü zor durum karşısında Ordu’dan kurumlarından ve kanaat önderlerinden destek istediklerini belirtti.

Yeşilce’nin hemen herkes tarafından bilindiğini, dışarıda çok önemli bir nüfusu olduğu gibi yaz aylarında bu insanların beldelerine geldiğini aktaran Aydın, “Yeşilce Belediyesi kapanacak mı? Bilmiyoruz ve bütün meselemiz de bu. Kapatılacağı açıklanan beldelerde halk depresyona girdi, kendini değersiz hissediyor. Hizmete layık değilmiş gibi hissediyor, kendini sanki suç işlemişte cezaya layık görülmüş gibi hissediyor. Bana göre bu karar bir kekz daha gözden geçirilmeli, bazı yerlerin durumlarına daha detaylı bakılmalı.” diye konuştu.