Başkandan Mesaj

Öncelikle sitemizi takip eden tüm dostlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dernek yönetimi olarak görev aldığımız 2 yıllık dönemin ilk senesini bitirdik. Bir önceki dönemde başkan yardımcılığı olarak görev yaptığım derneğimizde bir seneyi aşkın bir süredir de ben ve yönetim kurulum birlik beraberlik ve dayanışmamızı en üst noktaya taşıyabilmek için çalışmaktayız.

Süreç içerisinde bazı zor kararlar aldık bazı görevler üstlendik. Bazılarını başarı ile yerine getirirken bir çok projemizi de hayata geçirmek için halen çaba sarf etmekteyiz.

Mesdost Turnuvası, Mesudiyeliler Derneği, Yeşilce Şenlikleri, Geleneksel Bahar Pikniğimiz, Lokalimizin bahçesi, Geleneksel Gecemiz, Özel günlerdeki etkinlikler… Kaybettiğimiz yakınlarımız birlik ve beraberliğimizin önemli olduğu dayanışmamız gereken ve yönetim olarak sorumluluk alanımıza giren olaylardır.Bu yazımda genel olarak süreci sizlerin bilgisine sunmak istedim.

GELENEKSEL GECEMİZ
Çok nezih bir ortamda dernek üyelerimizin ve dostlarımızın teveccühleri ve katılımları ile sonuncusu 3 sene önce gerçekleştirilen gecemizi hep birlikte coşku ile gerçekleştirdik. Biletli olarak yaklaşık 400 kişi katılmış olup dernek tarafından görevlendirilen gençlerimiz gelerek bizleri onurlandıran protokol üyelerimiz ve çevre köy dernek yöneticileri ile birlikte 600 kişilik salonumuz dolmuştur. Herkesin örnek gösterdiği ve yerel basında da dernek gecelerinde bir ilk olarak anılan, tüm davetlilerin isme hazırlanmış oturma planına uyduğu 5 saatlik eğlence programının süre olarak yetmediği buna rağmen gece için hazırlanmış bir çok gösterimi de zaman olarak yetmediği için gösteremediğimiz tam anlamı ile bir müzik ve gösteri şöleni şeklinde geçmiştir.

Gecenin organizasyonunda emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize gönüllülerimize ve bizleri yalnız bırakmayan üyelerimize, Yeşilceli değerli dostlarımıza, Gecemizin organizasyonunda profesyonel desteklerini esirgemeyen ADONİS GÖSTRİ SANATLARI MERKEZİ’ne ve değerli başkanı Özgen Aksu kardeşime, eski belediye başkanım Yekta Aydın Hocama ve bize desteklerini daime gösteren Belediye başkanımız sayın Feyzi Ünal’a, her zaman yanımızda olan yeni dönem vekilimiz Sayın Oktay Ekşi’ye teşekkürlerimi sunuyor hep birlikte daha coşkulu geceler gerçekleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

GELENEKSEL PİKNİĞİMİZ

Her sene İstanbul’da ki Yeşilyurtlular ve Yeşilyurt dostları olarak buluştuğumuz bahar pikniğimiz önceki sene kavacıkta coşkulu bir eğlenceye dönüşmüştü ..bu yıl da Yeşilyurt dernek başkanı olarak benim de yürütme kurulunda bulunduğum ve tüm Mesudiyelileri temsilen yapılanmasında görev aldığım İSTANBUL ORDULULAR PLANTFORMU olarak İstanbul’da yaşayan yaklaşık 350,000 ordulu hemşerimizi bir araya toplayarak gerek İstanbul’da ki temsil hakkımızı geliştirmek gerekse buradaki gücümüzü Ordu ve ilçelerine hizmete dönüştürebilmek amacı ile yola çıktık. yaptığımız 9 toplantıya yeni dönem milletvekillerimizden Sayın Oktay Ekşi,(eski DİSK Başkanımız)Sayın Süleyman Çelebi Şişli bld bşk yardımcısı Sayın Halil Çakır .Ordu belediye başkanımız Sayın Seyit Torun yeşilce belediye başkanı sayın Feyzi Ünal olmak üzere çok sayıda ilçe ve belde belediye başkanı meclis üyeleri ordu ilinin İstanbul’da yaşayan tüm ilçe temsilcileri ,iş adamlarımız,sendikacılarımız ve STK temsilcileri ve yerel basınımızın katılımı ile gerçekleştirdik . Bu toplantılarda aldığımız kararlardan biri de İstanbul’da yaşayan tüm orduluları bir araya getirecek bir piknik düzenlemekti .Şişli VAKFI kurtkapanı piknik alanını 15 mayıs pazar günü pikniğimiz gerçekleştirmek üzere bize Şişli vakfı başkanı Halil Çakır ın katkılarıyla ücretsiz tahsis etti .Yeşilyurt ve Yeşilce dernekleri olarak birçok Mesudiye köy derneklerinin de yaptığı gibi 15 mayıs günü geleneksel pikniğimizi de orada gerçekleştirerek Ordu 52 tv den de canlı yayınlandığı üzere 15 mayıs günün bir şölene dönüştürdük .
Şişli belediye bşk nı Sayın Mustafa Sarıgül’e de katılımı ve ev sahipliği için ayrıca teşekkür ederim

MESDOST TURNUVASI VE MESUDİYELİLER DERNEĞİ

Mesudiyeliler derneği 20 yılı aşkın bir süre boyunca MESUDİYE KURULTAYI başta olmak üzere MESDOST turnuvası gibi Mesudiye’nin tüm köy derneklerini bir araya getiren ortak projeler üreten Mesudiye’nin gelişmesi ve tanıtımı için çaba sarf eden İstanbul’da organize olmuş tüm köy dernekleri ve spor kulübümüzü bir çatı altında ortak projeler gerçekleştirebilmesine ortam sağlayan önemli bir Mesudiye STK olarak hizmet vermektedir .

2010 Yılında Mesudiyeliler derneğinin düzenlediği MESDOST turnuvasına Yeşilce ve Yeşilyurt lu gençlerimizin bir araya gelmesi tanışması ve dostluklarının pekişmesi için iki dernek Yönetim kurulu olarak birlikte katılma kararı verdik .
birlik beraberlik ve dostluk temeli ile başladığımız turnuva da grup tan çıkarak çeyrek final de elendik .gerek takımımızın gurup maçlarındaki performansı gerekse oyuncularımızın birbirleri ile olan dostluğu vermiş olduğumuz kararın ne kadar doğru bir karar olduğunu bize göstermiş olup gelecek yıllara şampiyonluk ümidi veren genç ve istekli gençlerimizi tanıma fırsatı bulduk .

Ancak 2011 yılında genel seçimlerin yarattığı siyasi konjöktörün dayatması sonucu tüm yurtta olduğu gibi siyasi partilerin STK lar üzerinde etki alanı oluşturma çabaları Mesudiye de etkisini göstermiş zaten dernekçilikte Türkiye ve dünyanın sayılı ilçelerinden biri olan Mesudiye’de de siyasi itmeler sonucu MESUDiYE DERNEKLER FEDERASYONU kurulmuş ve bu sayede MESUDİYELİLER DERNEĞİ’nin etki alanı azaltılmak istenmiştir .daha önce siyaset üstü dernekçilik anlayışı ile birlik beraberlik dayanışma ve hizmet ilkeleri ile bir araya gelen köy derneklerimiz bu bölünme ile birbirleriden daha da uzaklaşmış olup geleneksel dostluk turnuvamız Mesudiyespor’un da kendi turnuvasını düzenlemesi ile ikiye bölünmüş siyasi bölünme sportif alana da sirayet etmiş ,ayrılık çizgisi daha da derinleşmiştir .

Yeşilyurt Dernek Başkanı olarak birleştirici ve bütünleştirici misyonun bozulmaması dernekçiliğe siyasi hiziplerin girmemesi adına dün olduğu gibi bu gün de geleneği korumak adına ,ne yeni kurulan Mesudiye dernekler federasyonunun ne de Mesudiyespor’un düzenlediği turnuvanın birleştirici ve bütünleştirici etkisi olmadığını aksine örgütlülüğümüz ve gücümüz böldüğünü her ortamda belirtmiş olup dün olduğu gibi bu gün de beraberliğimizi Mesudiyeliler derneği çatısı altında sağlayacağımızı varsa eksiklerimiz yine bu çatı altında gidereceğimiz defalarca vurguladım .

Mayıs ayı sonunda yapılan Mesudiyeliler derneği genel kuruluna yönetim olarak katılmış olup gerekli desteği verdik .Yeni seçilen yönetim kuruluna ve bu dönem başkanlığa seçilen Sayın Salih Erol’a yeni görevlerinde başarılar diler, Mesudiyemiz’in birlik ve beraberliğimizin bundan önce olduğu gibi bozulmaması için her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildiririm .

Aldığımız yönetim kurulu kararı ile de MESUDİYELİLER DERNEĞİ’NİN düzenlediği turnuvaya yine Yeşilce derneği ile birlikte katılma kararı almış bulunuyoruz.yine kardeşlik ve dostluk sloganı ile ilk maçımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.
Bize desteğini esirgemeyen taraftarımıza, futbolcularımıza,teknik heyetimize teşekkür ediyorum.

YEŞİLCE ŞENLİKLERİ

Her yıl olduğu olduğu gibi bu yıl da belediye başkanımız Feyzi Ünal’ın daveti üzerine yeşilce şenlikleri komitesine dernek olarak katkı sağladık. Eğricesu pikniği ,gençlik gecesi ,konserler tiyatrolar ,halk oyunları ve daha birçok gösterinin olduğu şenlik programını sitemizde de sizlere duyurulacak olup şenliğimizin yöremize yakışır güzellikte geçmesi ve tüm halkımızın katılımı ile unutulmaz şenlik hatıralarımızdaki yerini almasını diliyorum

DERNEK LOKALİ

Dernek lokalimiz ve bahçesi geçen sen olduğu gibi bu senede tüm üyelerimizin buluşma nefes alma sohbet etme özlem giderme eğitim ve eğlenme yeri olarak devam edebilmesi için ağırlaşan ekonomik şartlara rağmen katkılarınızla siz değerli üyelerimizin hizmetinde olmaya devam edecektir. varlığınız ve desteğinizle şenlenecek olan lokalimizi daha da güzel bir mekan olması için her türlü katkılarınız için .yön kur üyemiz Yetiş Çalışan ile irtibata geçmenizi rica ederim.

GENEL

Çok yoğun bir çalışma dönemini geride bırakmakla beraber derneğimizin bu süre içerisinde birleştirici gücünü diri tutabilmek İstanbul’da ki ağır yaşam koşullarını sizlerle yaptığımız etkinlikler ile azaltmak, ayrıcalık ve katkı yaratabilmek adına her türlü katkılarınızı ,yorumlarınızı ,önerilerinizi,eleştirilerinizi bize sitemiz aracılığı ulaştırmanızı diler büyüklerimi saygı ile selamlıyor küçüklerimin ışık dolu gözlerinden öpüyorum .

Saygılarımla
Ertekin KARAKAYA