ÜSKÜDAR ARMELİT KOSTÜM

.

Üsküdar ARMELİT Kostüm Bayii Açıldı

Özgen AKSU – 20 Ocak 2007

Yeşilyurt Mahallesinden Özgen Aksu Üsküdar Armelit kostüm bayii açılışı yapıldı. Açılış törenine yoğun bir katılım oldu. yesilyurt.org sitemiz adına katılarak ve bir kaç fotoğraf çekerek Özgen arkadaşımızın mutluluğuna ortak olduk.

 

Özgen Aksu

Biraz daha erken gelen Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği olarak HAYIRLI OLSUN sözleriyle resimde görülen çiçeği bırakmışlar.

HAYIRLI OLSUN- Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği

Yödader gecelerinde ve pikniklerinde zevkle izlediğimiz halk oyunları gösterilerindeki kostümlerin yakından örnekleri sıralanmış halde görerek ve sonrasında birkaç fotoğraf çekerek canlı bir açılışı ve peşi sıra usta oyuncular tarafından davul zurna eşliğinde oynanan oyunları da izleyerek keyifli geçen bira zaman oldu.. Adresi yazmadan Yödader merkezini bilenler için kısa tarifle, aynı binada girişin üst katında Özgen Aksu’nun yeni işyeri..

Öncelikle tanıtım broşüründen yararlanarak Armelit Kostüm hakkında bilgi edinelim:

ARMELİT KOSTÜM

Geleneksel Giyim-Kuşam sektöründe 1992 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Armelit Kostüm, geçen yıllar içinde sektörde lider konuma ulaşmıştır. Yörelerimizde halen kullanılmakta olan yada unutulmaya yüz tutmuş giyim kuşam aksesuar ve parçalarını stoklarında bulunduran ve bunların imalatını ilk elden yapan firma yurt içi ve yurt dışında faal halk oyunları dostlarına hizmet vermektedir.

Halk oyunları Hocaları, Özgen Aksu, Armelit Kostüm Sahibi

2004 yılında T.P.E. Markalar Daire Başkanlığı tarafından marka tesciline hak kazanan Armelit kostüm işçilik ve kullanılan malzeme konusunda sektörde ilk sırada yerini almıştır. Dallarında uzman olan çalışanları şirket içi eğitiminden geçerek müşterilerinin taleplerini karşılamaktadır.

Halk Oyunları ve animasyon kiralama birimi 40.000 takım kostümü ve ALO KOSTÜM (0 216 310 22 33) hattı ile; eğitim kurumları, TV kanalları, reklam-yapım firmaları ve dans gruplarının kostüm ihtiyacını karşılamaktadır. Firma Türkiye genelinde 25 ilde bayilerle temsil edilmektedir.

ANAOKULU KIYAFETLERİ

İLKOKUL KIYAFETLERİ

AYDIN BÜYÜK HALK OYUNLARI KIYAFETLERİ

ADIYAMAN BÜYÜK HALK OYUNLARI KIYAFETLERİ

www.uskudararmelit.com web sitesinden verdiğimiz resimlerin yanısıra açılışta çektiğimiz resimleri görelim.

Açılışa katılan ney sanatçısı eşliğinde Türk Sanat Müziğinden eserler seslendirildi.. Dinleyici ve söyleyenlerin ilgisi üst düzeyde idi..

 

Sergilenmiş olan birden çok kostüm başlığı ve takı örneğinden bir örnek.

 

Sohbet eden halk oyunları ekibi üyeleri..

 

Burası Üsküdar Postanesine gelirken hemen 50 metre yukarıda Oyakbank olan sokaktaki kostüm bayii önü. Gayet güzel balonlarla donatılmış ve açılış için tanıtım afişi yerleştirilmiş. Tabii, bu kadar çok halk oyunu seveni de hem açılışa gelenler hem de çevredekilerin sonrasında alkışladığı güzel oyunlar oynadılar..

Özgen Aksu arkadaşımızı www.yesilyurt.org olarak hayırlı olsun diyerek kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

İletişim
Özgen Aksu
Üsküdar Armelit Kostüm
www.uskudararmelitkostum.com
Adres: Gülfem Hatun Mah. Hakimiyeti Milliye Caddesi
Tepsifırın sokak No:9 D:1 Üsküdar – İstanbul
Tel: 0 216 310 22 33
Faks: 0 216 310 40 00

 

26 Ocak 2007, 22:00 S.A.

 

Not: Yesilyurt.org forumda bir konu açtım. İsteyenler forumda yorum yazabilir ek resim verebilir. Şu an için habere yorum ekleme ana sayfada olmuyor..

http://yesilyurt.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=2223