Öğretmenler gününde türban krizi

Ana sayfa Forumlar Genel Gündem Öğretmenler gününde türban krizi

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 13 yıl 3 ay önce Eren Kıyan tarafından güncellenmiştir.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #44399
   lubimaya
   Anahtar yönetici

   Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlama etkinliklerinde türban krizi yaşandı.
   24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Adana’nın Kozan İlçesi’nde düzenlenen kutlama etkinliklerinde türban krizi yaşandı. Kompozisyon yarışmasında birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Tevhide Kütük ödülünü almak üzere başında türbanla sahneye çıkınca, Kaymakam Aydın Tetikoğlu ve Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Çopur’un uyarısı üzerine indirildi. Bunun üzerine de Kozan Belediye Başkanı AKP’li Kazım Özgan, bir grup öğretmen ve davetli ile birlikte salonu terketti.

   İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Kozan Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törene Kaymakam Aydın Tetikoğlu, Belediye Başkanı Kazım Özgan, Cumhuriyet Savcısı Mahmut Savaşçı, Emniyet Müdürü Murtaza Cuhacıoğlu, Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Çopur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

   Törende, ilçedeki okullar arasında düzenlenen ‘Öğretmen’ adlı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, ödülleri verilmek üzere sahneye çağırıldı. ‘Bir öğretmen olmalı’ başlıklı yazısıyla birinci olan İmam Hatip Lisesi 11-C sınıfı öğrencisi Tevhide Kütük, başında türbanla sahneye çıkınca, ödül vermek üzere sahnede bulunan Kaymakam ve Garnizon Komutanı'nın tepkisiyle karşılaştı. Kaymakam ve komutanının “İndirin onu’ talimatı üzerine sahneden inen Tevhide Kütük, protokolde oturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat’ın yanına giderek, “Neden hocam, neden ödülümü vermediniz?'' diye sordu. Cevap alamayan öğrenci, gözyaşları içinde yerine otururken, “Sizi Allah’a havale ediyorum'' dedi.

   http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=307146

  • #53254
   erkan şinel
   Katılımcı

   zamanla unutur bişi olmaz….

  • #53255
   Eren Kıyan
   Ziyaretçi

   :D haklısın erkan abi…

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.